فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مجلس سنا افغانستان: مؤسسات خیریه ایران در افغانستان متوقف شود

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  به دنبال اعدام شدن شش شهروند افغان در ایران، مجلس سنا افغانستان به تازگی از حکومت این کشور خواسته است تا فعالیت مؤسسات خیریه ایران را در سراسر افغانستان متوقف کند.

  براساس گزارش العربیه.نت، شماری از سناتوران افغان مدعی اند که ایران تحت نام مؤسسات خیریه در افغانستان فعالیت های اسخباراتی و سیاسی می کند.

  فضل هادی مسلمیار، رییس مجلس سنا افغانستان ضمن واکنش شدید به اعدام شش شهروند افغان در ایران گفت:"هر افغانی که در ایران محاکمه می‌شود، باید وکیل مدافع داشته باشد. روند اعدام افغان‌ها در ایران را محکوم کرده و از حکومت می‌خواهیم تا تمام پروژه‌های ایران را که زیر نام مؤسسات خیریه فعالیت دارند، مسدود کند."

  این گفته ها در شرایطی بالا شد که مقام های محلی ولایت (استان) تخار افغانستان روز شنبه هفته جاری از اعدام شش شهروند افغان در شهر اصفهان ایران خبر دادند و گفتند که دولت ایران تاکنون اجازه انتقال اجساد این افراد را به خاک افغانستان نداده است.

  اما وزارت خارجه افغانستان اعدام چهار شهروند افغان را در ایران تایید کرده میگوید که سفارت افغانستان در ایران این موضوع را پیگیری می کند.

  شکیب مستغنی سخنگوی وزارت خارجه افغانستان گفت، قرار است در آینده نزدیک توافقنامۀ میان مقام های کابل و تهران به امضا برسد تا شهروند افغان در ایران اعدام نشود.

  مقام های ایران تاکنون دراین زمینه اظهار نظری نکرده اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران