.
.
.

سازمان ملل متحد خواستار حمایت از کمیسیون های انتخاباتی افغانستان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان روز پنجشنبه 17 آوریل 2014 خواستار حمایت از کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایت های انتخاباتی برای شفافیت در نتایج انتخابات شد.

براساس گزارش العربیه.نت، دفتر سازمان ملل متحد در کابل روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای نوشت، یان کوبیش نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان گفته است، باید از کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی پشتیبانی شود تا آنها به گونه‌ شفاف، روند نتایج انتخابات را به پیش ببرند.

براساس این بیانیه، یان کوبیش از هر دو کمیسیون خواسته است که شمارش آرا را بصورت دقیق و شفاف انجام دهند و رسیدگی به شکایت های انتخاباتی باید بی‌طرفانه و جداسازی آرای تقلبی از آرای واقعی نیز با دقت صورت گیرد.

این در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات، تا اکنون آرای بیش از 500 محل رای‌دهی را قرنطین کرده است.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان بتاریخ 16 حمل (فروردین) سال 1393 خورشیدی در فضای امن برگزار شد و قرار است نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری بتاریخ چهارم ثور(اردیبهشت) و نتایج نهایی بتاریخ 24 ثور(اردیبهشت) سال جاری خورشیدی اعلام گردد.

اما در اعلام نتایج ده درصدی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان عبدالله عبدالله با کسب 41 درصد آرا در دریف اول و اشرف غنی احمدزی با کسب 37 درصد آرا در ردیف دوم قرار گرفتند.