فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمریکا: امضا پیمان امنیتی اولین توافق با حکومت جدید افغانستان است

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  سفیر آمریکا در کابل روز سه شنبه 15 آوریل 2014 اعلام کرد که امضا پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن اولین توافق آمریکا با حکومت جدید افغانستان خواهد بود.

  براساس گزارش العربیه.نت، جیمز کنینگهام سفیر آمریکا روز سه شنبه در سفری به ولایت (استان) هرات افغانستان بحضور خبرنگاران گفت، انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان در فضا امن برگزار شد و آمریکا از حضور گسترده مردم در انتخابات قدردانی می کند.

  کنینگهام افزود، آمریکا در انتخابات ازهیچ نامزد ریاست جمهوری افغانستان حمایت نکرد و باید به رأی مردم احترام گذاشته شود.

  سفیر آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار العربیه در هرات مبنی براینکه نخسیتن موضع گیری آمریکا با حکومت جدید افغانستان چه خواهد بود گفت، مسئله امضا پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن نخستین توافق آمریکا با حکومت جدید افغانستان خواهد بود.

  چگونگی امضا پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن از دوسال به اینطرف یکی از جنجال برانگیزترین مسایل میان مقام های افغان و آمریکا بوده که تاکنون امضا نشده است.

  هرچند شماری از نامزدان ریاست جمهوری افغانستان در زمان نبرد انتخاباتی شان نیز از امضا پیمان امنیتی خبر داده و گفته بودند که در صورت رسیدن به قدرت پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن را امضا خواهد کرد.

  ازسوی دیگر، سفیر آمریکا در کابل در مورد همکاری مالی آمریکا با افغانستان گفت، واشنگتن در راستای روند صلح و تداوم کمک های مالی اش با کابل متعهد است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران