فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • چهارشنبه، آخرین روز مبارزات انتخاباتی در افغانستان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مبارزات انتخاباتی نامزدان ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان روز چهارشنبه 2 آوریل 2014 پایان می یابد.

  براساس گزارش العربیه.نت، نامزدان ریاست جمهوری برای دو ماه و نامزدان شوراهای ولایتی افغانستان برای یکماه مبارزات انتخاباتی کردند.

  هر چند مرحله اول مبارزات انتخاباتی نامزدان ریاست جمهوری منحصر به شهر کابل بود اما در آخر زمان پیکارهای انتخاباتی نامزدان به ولایت های افغانستان کشیده شده و شدت یافت.

  اخیراً تنور مبارزات انتخاباتی عبدالله عبدالله، زلمی رسول، اشرف غنی احمدزی، عبدرب الرسول سیاف، گل آغا شیرزی به شدت گرم شده اند و یک رقابت شانه به شانه و نفسگیر را باهمدیگر به راه انداخته اند.

  شهروندان افغان واجد شرایط رأی دادن قرار است روز شنبه 16 حمل( فروردین) سال 1393 شمسی برابر با 5-4-2014 به پای صندوق های رأی دهی بروند و با درنظرداشت برنامه های نامزدان، به فرد مورد نظرخود رأی دهند.

  انتخابات پیشرو افغانستان یکی از مهمترین و سرنوشت سازترین انتخابات برای افغانستان تعریف شده است، زیرا انتقال قدرت سیاسی در این انتخابات حتمی است اما تاهنوز موضوع امنیت یکی از نگرانی های بسیار جدی در این انتخابات به شمار میرود.

  بیش از 17 هزار سرباز و پلیس افغانی مامور تامین امنیت انتخابات

  مقام های امنیتی افغان اعلام کرده اند که بیش از 17 هزار نیروی پلیس ، امنیه و نظم عامه برای تأمین امنیت انتخابات در سراسر افغانستان موظف شده اند و هیچ تهدیدی در مسیر انتخابات وجود ندارد.

  از سوی دیگر، مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده اند که روند ثبت نام رأی دهندگان رسماً پایان یافته و مراکز ثبت نام رأی دهندگان در سراسر افغانستان بسته شده اند.

  نور محمد نور، سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به العربیه.نت، گفت، که از آغاز ثبت نام تا پایان در حدود چهار میلیون نفر واجد شرایط رآی کارت رأی دهی اخذ کرده اند.

  قرار است تا سه روز دیگر انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان رسماً آغاز گردد و دیده شود که از هشت نامزد فعلی ریاست جمهوری افغانستان کدام شان به ارگ ریاست جمهوری راه خواهد یافت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران