فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دو نامزد ریاست جمهوری افغانستان به علت تخلف جریمه نقدی شدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مسئولان کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی افغانستان روز سه شنبه 1 آوریل 2014 بصورت علنی شکایت ثبت شده علیه شماری از نامزدان ریاست جمهوری را بررسی کردند.

  براساس گزارش العربیه.نت، در جلسه علنی روز سه شنبه زلمی رسول و گل آغاشیرزی نامزدان ریاست جمهوری افغانستان جریمه نقدی شدند.

  نادر محسنی، سخنگوی کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی افغانستان گفت، در جلسه علنی روز سه شنبه نزدیک به ده شکایت ثبت شده رسیدگی شد.

  محسنی افزود:"در جلسه‌ امروز(سه شنبه) زلمی رسول به اتهام استفاده از امکانات دولتی و مجبور کردن مردم برای اشتراک در یک اجتماع در ولایت کندهار، 200 هزار افغانی و محمد شفیق گل آغا شیرزی، به اتهام توهین به یکی از نامزدان ریاست جمهوری 100هزار افغانی جریمه شدند."

  محمد شفیق گل آغا شیرزی نامزد ریاست جمهوری افغانستان چند روز پیش در مبارزات انتخاباتی اش در ولایت هرات گفته بود:" زلمی رسول نه خاک دارد نه ناموس، زلمی رسول مانند تلویزیونی است که کنترول اش به دست کرزی است."

  در گذشته نیز شماری از نامزدان ریاست جمهوری افغانستان به دلیل سو استفاده از امکانات دولتی ازسوی کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی جریمه نقدی شده بودند.

  چهار روز به برگزاری انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان زمان مانده است اما کمیسیون مستقل و کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی به شدت نامزدان ریاست و شوراهای ولایتی این کشور را تحت ذره بین این دو کمیسیون قرار داده اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران