.
.
.

مقام های افغان به تخطی های مرزی پاکستان اعتراض کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های حکومتی افغانستان به افزایش تخطی های مرزی بخصوص به ازدیاد حملات از آن سوی خط دیوراند پاکستان بر خاک افغانستان اعتراض کردند.

براساس گزارش العربیه.نت، محمد عمر داوودزی وزیر داخله (کشور) افغانستان در جلسه شورای امنیت ملی شامگاه یکشنبه 30 مارس 2014 به مدیریت حامد کرزی رییس جمهور افغانستان، که در ارگ ریاست جمهوری برگزار شده بود؛ گفت، اخیراً تخطی ها و حملات بصورت منظم و سیتماتیک از آن سوی خط دیورند بر پوسته(پاسگاه) های پلیس مرزی افغان افزایش یافته است.

او افزود، بیشتر پناهگاه های شورشیان در آن سوی خط دیورند پاکستان بسته شده و برای مختل کردن انتخابات افغانستان به این کشور فرستاده شده اند.

حامد کرزی رییس جمهور افغانستان به عمر داوودزی دستور داد تا مراتب اعتراض حکومت افغانستان را در این زمینه از طریق سفیر پاکستان در کابل به مقام های پاکستانی برساند.

هشدار کمیسیون انتخابات به حکومت: در انتخابات بیطرف باشید

عبدالستار سعادت رییس کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی افغانستان که در این جلسه حضور داشت از تمام مقام های حکومتی خواست که در جریان انتخابات کاملاً بیطرف باشند.

حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان در این زمینه گفت، اصل استقلال، بیطرفی و عدم جانبداری کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی متضمین نهادینه شدن دموکراسی در درازمدت افغانستان است.

کرزی تاکید کرد:"هرگاه به نمایندگی از من کسی در روند انتخابات و یا کاندیدان اعمال نفوذ نماید، به هیچ وجه نماینده رئیس جمهوری اسلامی افغانستان تلقی نشده و حقیقت نخواهد داشت."

موافقتامه امنیتی میان کابل وتهران نهایی شود

مقام های وزارت خارجه افغانستان نیز در جلسه شورای امنیت ملی در مورد چگونگی مسوده موافقتنامه همکاری های جامع امنیتی میان کابل و تهران معلومات دادند.

حامد کرزی در این زمینه دستور داد که یک گروه کاری مشترک از وزارت خارجه افغانستان و ایران بمنظور نهایی سازی این موافقتنامه تشکیل شود.