.
.
.

شباهت باور نکردنی یک جوان افغانی به لیونل مسی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالکریم، جوانی 26 ساله در شهر هرات غرب افغانستان متولد شده است. او شباهت عجیبی با لیونل مسی ستاره سرشناس و مشهور فوتبال جهان دارد.

براساس گزارش العربیه.نت، اندام، چهره ورنگ پوست عبدالکریم کاملاً به صورت لیونل مسی شباهت دارد، اما فقط قد عبدالکریم درحدود سه سانتی متر از لیونل مسی بلندتر است.

او در این روزها سوژه برای کاربران افغان در شبکه های اجتماعی ازجمله فیس بوک شده است.

این موضوع نادر درشهر هرات در غرب افغانستان اتفاق افتاده که عبدالکریم آموزگار در یکی از مکاتب این شهر با لیونل مسی ستاره مشهور فوتبال جهان شباهت زیادی دارد.

اصلاً این ماجرا از کجا شروع شد. چند روز پیش یک داکتر(پزشک) در شهر هرات در یک مهمانی جوانی را دید که شباهتی باور نکردنی با لیونل مسی ستاره فوتبال جهان داشت. این داکتر با شتاب با موبایل (تلفن همراه) اش عکسی از این جوان گرفت و در صفحه اجتماعی فیس بوک اش منتشر کرد که انتشار این عکس شایعاتی را تحت نام"لیونل مسی مسلمان شده و دریک مسجد دیده شده است" نیز در شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک خلق کرد و این ماجرا بیشتر طوفان برپا کرد.

این ختم ماجرا نیست بلکه نکاتی جالب و باورنکردنی دیگر نیز مانده است.

عبدالکریم جوانی 26 ساله در شهر هرات درغرب افغانستان زندگی می کند. او در ماه جون سال 1987 میلادی در این شهر متولد شده است، و این دقیقاً در ماه و سالی است که لیونل مسی ستاره سرشناس فوتبال جهان متولد شده است.

اما خود عبدالکریم در این زمینه چه میگوید آیا او از این شباهت نادر که با لیونل مسی دارد خوشحال است یاخیر؟

عبدالکریم معلم (اموزگار) است او در یک مکتب (مدرسه) ابتدایی درشهر هرات درس میدهد. عبدالکریم در این مکتب بنام "استاد میسی" مشهور است و شاگردان این مدرسه نیز عبدالکریم را بنام استاد مسی شناخته و صدا می زنند.

عبدالکریم میگوید، هیچ کس نام و نام خانوادگی من را در این مکتب نمیداند. از همان روز اولی که من به عنوان معلم (آموزگار) دراین مکتب استخدام شدم همه مرا استاد مسی صدا می زنند.

عبدالکریم میگوید، دانش آموزان هم بجای اینکه بگویند ساعت بعدی مضمون جغرافیه داریم میگویند:"ساعت بعدی استاد مسی می آید."

عبدالکریم میگوید وقتی برای خرید به بازار میرود، فروشندگانی که هوادار لیونل مسی اند جنس مورد نظر را به او ارزان حساب می کنند. جوانان هراتی که علاقمند لیونل مسی اند با عبدالکریم عکس یادگاری می گیرند.

عبدالکریم می گوید از بابتی که اکثر مردم هرات به من مسی می گویند و بامن عکس می گیرند خوشحالم اما در بعضی اوقات بخصوص در محافل عروسی و سایر جاهای با تجمع که همه به او خیره نگاه میکنند احساس راحتی نمی کنم.

ازسوی دیگر عبدالکریم به بازی فوتبال علاقمند است و اکنون در یکی از تیم های محلی فوتبال بازی می کند. او مانند لیونل مسی در پست مهاجم بازی کرده و دارای مهارت های منحصر به خودش است.

عبدالکریم مانند لیونل میسی متاهل است و مانند مسی یک فرزند دارد و تنها فرزندش پسر است.

عبدالکریم هوادار سرسخت تیم فوتبال بارسلونا است و بازی لیونل مسی را دوست دارد. عبدالکریم میگوید اگر توانایی مالی می داشتم به دیدار لیونل مسی می رفتم.