.
.
.

افغانستان: شبکه های استخباراتی معینی برای مختل کردن انتخابات در تلاش هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت داخله (کشور) افغانستان روز یکشنبه 30 مارس 2014 اعلام کرد که شبکه های استخباراتی معینی تلاش دارند تا روند انتخابات این کشور را مختل سازند.

این وزارتخانه با انتشار خبرنامه ای نوشت، حملات اخیر در کابل و در ولایت های افغانستان از سوی حلقات و استخباراتی معین سازماندهی شده بود تا برگزاری انتخابات افغانستان را مختل کنند.

دراین خبرنامه آمده است: "با نزدیک شدن به انتخابات، فعالیت های تروریستی برای اخلال این روند شدت یافته است، حمله های پی در پی دشمنان مردم افغانستان در نقاط مختلف کشور به ویژه در کابل بخشی از تلاش های حلقات معین استخباراتیست که برای برگزار نشدن انتخابات راه اندازی گردیده است."

دراین خبرنامه ذکر شده است که نیروهای امنیتی افغان به خصوص پلیس ملی توانایی مهار کردن هرگونه حملات هراس افگنانه را دارند.

"تلاش ها برای جلوگیری از حضور گسترده مردم در انتخابات به جایی نخواهد رسید و دشمنان مردم افغانستان با شکست روبرو شده و رو سیاه خواهند شد."

این درحالیست که میزان ناامنی بخصوص انجام حملات انتحاری و انفجاری در کابل و شماری از ولایت افغانستان به شدت افزایش یافته است و گروه طالبان اعلام کرده که انتخابات افغانستان نمایشی است و این انتخابات را مختل خواهند ساخت.

ازسوی دیگر، دراین روزها پیکارهای انتخاباتی ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان به دقیقه 90 خود نزدیک شده و تمام نامزدان در این نقطه حساس یک رقابت تنگاتنگ و نفسگیر را به راه انداخته اند.

قرار است انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان شش روز دیگر آغاز گردد. اما تاهنوز موضوع "امنیت" یکی از مهمترین مسایل برای شفافیت و مشارکت گسترده مردم در انتخابات عنوان می شود.