.
.
.

از چندین حمله مرگبار انتحاری در ولایت هلمند افغانستان جلوگیری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان روز یکشنبه 23 مارس 2014 از جلوگیری چند حمله خونین انتحاری در شهر لشکرگاه مرکز ولایت(استان) هلمند افغانستان خبر داد.

دفتر مطبوعاتی این ریاست روز یکشنبه با انتشار خبرنامه ای نوشت، یک گروه پنج نفری از تروریستان خارجی قصد داشتند که با انجام دادن حملات انتحاری جریان پیکارهای انتخاباتی را در این ولایت مختل سازند.

در این خبرنامه آمده است:"اعضای شبکه حلقات تروریستی خارجی قصد داشتند تا چندین حمله انتحاری و تهاجمی را در جریان کمپاین های انتخاباتی کاندیدان ریاست جمهوری در شهر لشکرگاه ولایت هلمند سازماندهی کنند که قبل از رسیدن به هدف مخفیگاه تروریستان کشف شده است".

در خبرنامه ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان نوشته شده است که یک عراده موتر(خودرو) مملو از مواد منفجره، دو عراده موترسیکلت مملو از مواد انفجاری، یک میل کلاشینکوف، پنج میل تفنگچه، دوحلقه ماین (مین) دست ساز و 50 کیلوگرام مواد منفجره از این مخفیگاه بدست آمده است.

بر اساس این خبرنامه، پنج نفر به سرگروهی "عصمت الله شاروال" در ارتباط به این قضیه دستگیر شده اند.

ولایت هلمند در جنوب افغانستان واقع است و یکی از ولایت های ناامن این کشور به شمار میرود که شماری از مخالفان مسلح دولت در نقاط مختلف این ولایت فعالیت دارند.