.
.
.

کرزی: سازمان های استخبارات جهانی، مهاجمان را به هتل سرینا کابل فرستاده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حامد کرزی رییس جمهور افغانستان روز شنبه 22 مارس 2014 اعلام کرد که سازمان های استخبارات جهانی، در حمله به هتل لوکس سرینای کابل و کشتار غیرنظامیان دست داشتند.

براساس گزارش العربیه.نت، کرزی گفت:"سازمان‌های استخبارات جهانی این مهاجمان را به کابل فرستاده بود."

شامگاه پنجشنبه 20 مارس 2014 چهار مهاجم انتحاری وابسته به گروه طالبان به هتل سرینا در قلب شهر کابل حمله کردند که براثر آن چهارشهروند خارجی و پنج غیرنظامی افغان کشته شدند.

هرچند کرزی در سخنانش از استخباراتی خاصی نام نبرد اما تلویحا گروه طالبان را دست پرورده پاکستان خوانده ، افزود:"خود کرده را درمان نیست. ولی ما به پاکستان پیشنهاد می‌کنیم که خواهان همکاری هستیم و می‌خواهیم در درمان این خود کرده کمک کنیم."

کرزی خطاب به کسانی که نوجوانان وکودکان را می کشند اشاره نموده گفت:"شغال های که به خاطر کشتن شیر بچه های ما می آیند اگر خبر ندارند باید برای شان خبر داده شود که افغانستان به پیش می رود ومانع رشد شده نمی توانید."

حامد کرزی این سخنان را روز شنبه در مراسم آغاز سال تعلیمی(آموزشی) سال 1393 خورشیدی در کابل ابراز کرد.

صلح در راه است

حامد کرزی در سخنان اش به چگونگی روند صلح اشاره نموده و گفت:"طالبان با ما تماس می‌گیرند و می‌خواهند که مذاکره کنند. اکنون افراد گروه طالبان پاکستان با مقامات این کشور درحال گفت‌وگو است و صلح در این کشور خواهد آمد. زیرا رهبران پاکستان توان ادامه این حالت را در کشورشان ندارند."

کرزی به دولت پاکستان پیشنهاد کرد که برای تأمین صلح و امنیت صادقانه تلاش کند.

این درحالیست که روزنامه نیویورک تایمز روز گذشته در گزارشی نوشته بود که حامد کرزی در حدود سه ماه با گروه طالبان ارتباط محرمانه داشته است.

کرزی: در انتخابات شرکت کنید

حامد کرزی رییس جمهور افغانستان از مردم افغانستان خواست که در انتخابات آینده ریاست جمهوری وشوراهای ولایتی شرکت کنند و عاقلانه رییس جمهور آینده خودرا انتخاب نمایند.

کرزی تاکید کرد که رأی مردم افغانستان به سرنوشت کشور مؤثر است و به حکومت آینده مشروعیت می بخشد.

کرزی افزود، حکومت آینده افغانستان بهتر از حکومت فعلی خواهد بود؛ با تغییر رییس جمهوری نیروی جدیدی در بدنه نظام استخدام خواهند شد.

انتخابات آینده ریاست جمهوری وشوراهای ولایتی افغانستان قرار است تا دوهفته بعد آغاز گردد اما موضوع "امنیت" همواره یکی از مهمترین مسایل برای شفافیت و مشارکت مردم در انتخابات عنوان شده است.