.
.
.

کرزی، یونس قانونی را به عنوان معاون اول ریاست جمهوری معرفی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حامد کرزی رییس جمهور افغانستان روز سه شنبه 18 مارس 2014 در نشستی با بزرگان جهادی تصمیم گرفت که یونس قانونی را برای پست معاون اول ریاست جمهوری به مجلس نمایندگان معرفی کند.

بر اساس گزارش العربیه.نت، ایمل فیضی سخنگوی رییس جمهور افغانستان گفت، یونس قانونی از سوی رییس جمهور حامد کرزی به عنوان معاون اول ریاست جمهوری انتخاب شده و برای گرفتن رأی اعتماد به مجلس نمایندگان معرفی می شود.

فیضی افزود: "نشست مشورتی به سرپرستی حامد کرزی با حضور رهبران سیاسی و جهادی، یونس قانونی را به عنوان معاون اول ریاست جمهوری انتخاب کردند."

پس از آنکه مارشال محمد قسیم فهیم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 09 مارس 2014 براثر "سکه قلبی" درگذشت؛ قرار است یونس قانونی به عنوان معاون اول ریاست جمهوری جایگزین مارشال فهیم شود.

یونس قانونی برای فعلاً وکیل مردم کابل در مجلس نمایندگان است و رهبری حزب "افغانستان نوین" را نیز به عهده دارد. ازسوی دیگر، قانونی یکی از چهره های ارشد ائتلاف ملی به مدیریت داکتر عبدالله عبدالله نامزد ریاست جمهوری افغانستان نیز به شمار میرود.
یونس قانونی در جریان سال های گذشته یکی از چهره کلیدی دولتی بوده و در پست های وزارت داخله(کشور)، وزیر معارف(آموزش وپرورش) و رییس مجلس نمایندگان ایفای وظیفه کرده است.

قانونی در گذشته ریاست هیأت مجاهدین را در نشست بن به عهده داشت و یکی از شخصیت های معتدل مجاهدین محسوب می شود