فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • انصراف وردک از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  عبدالرحیم وردک، نامزد ریاست جمهوری افغانستان روز یکشنبه 16 مارس 2014 انصراف داد.

  وردک روز یکشنبه در نشست خبری خود در کابل گفت:" بدون پیوستن به هیچ کدام از تیم‌های انتخاباتی، از نامزدی خود در انتخابات 1393 ریاست جمهوری انصراف می‌نمایم."

  براساس گزارش العربیه.نت، وردک ضمن تقدیر از معاونانش گفت، مبارزات انتخاباتی اش در این دور ریاست جمهوری کمرنگ بوده است، اما امید آن وجود دارد که انتخابات آینده در فضای شفاف و عادلانه برگزار شود.

  انصراف عبدالرحیم وردک از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در شرایطی صورت میگیرد که شماری از رسانه های افغانی دوهفته پیش گزارش داده بودند که احتمال آن وجود دارد که عبدالرحیم وردک به نفع زلمی رسول نامزد دیگر ریاست جمهوری افغانستان کنار برود.

  ژنرال عبدالرحیم وردک، از سال 2004 تا 2012 وزیر دفاع افغانستان بود، و پس از آن به عنوان مشاور دفاعی حامد کرزی انجام وظیفه می کرده است.

  با کنار رفتن عبدالقیوم کرزی به نفع زلمی رسول و انصرف عبدالرحیم وردک حالا 9 نفر به عنوان نامزد ریاست جمهوری افغانستان باقیمانده اند.

  قرار است سه هفته دیگر انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان آغاز گردد، اما تاهنوز موضوع امنیت یکی از مهم ترین مسائل برای شفافیت انتخابات عنوان می شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران