.
.
.

نامه دو ستاره هالیوود به دیوید کامرون درمورد انتخابات افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو هنر پیشه هالیوود روز یکشنبه 09 مارس (مارچ) 2014 با ارسال نامۀ به دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا خواسته اند که نامزدان ریاست جمهوری افغانستان در راستای پشتیبانی از حقوق زنان افغان تعهد بدهند.

کیرا نایتلی و سلما هایک، دو هنر پیشه‌ هالیوود، در این نامه از دیوید کامرون خواسته اند: "شما (کامرون) باید اطمینان حاصل کنید که پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان، حقوق زنان افغان رعایت خواهد شد. زنان افغان در یک دهه گذشته با شرکت در انتخابات، ایفای نقش های مهم اجتماعی و دولتی و فرستادن فرزندان شان به مدرسه، با اندیشه‌ طالبانی مخالفت کرده اند؛ اما حالا این زنان نگرانند که ممکن است آنها دست‌آوردهای یک دهه‌ گذشته را از دست بدهند."

رسانه های بریتانیایی گزارش دادند که این دو ستاره سینمای هالیوود در نامه شان نوشته اند که تنها در شش ماه گذشته شماری از زنان افغان که در راه تأمین صلح و برنامه های توسعۀ در افغانستان کار کرده، کشته شده اند.

این دو ستاره سینمایی از دیوید کامرون خواسته اند، که باید از رییس جمهور آینده افغانستان، در زمینه حمایت از حقوق زنان، تعهد گرفته شود.

این درحالیست که حامد کرزی رییس جمهور افغانستان روز شنبه هفته جاری در محفلی که بمناسب هشتم مارس در کابل برگزار شده بود از تمام زنان افغان خواست که در مشارکت سیاسی سهیم شوند و نقش پررنگ خود را در انتخابات پیشرو نمایش دهند.