.
.
.

عبدالقیوم کرزی به نفع زلمی رسول از نامزدی ریاست جمهوری افغانستان کنار رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری نزدیک به زلمی رسول نامزد ریاست جمهوری افغانستان روز چهارشنبه 05 مارس 2014 اعلام کرد که عبدالقیوم کرزی نامزد ریاست جمهوری به نفع زلمی رسول کنار رفته است.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، گفت: " تا 24 ساعت آینده خبرنامه ای دراین زمینه در دسترس رسانه ها قرار خواهد گرفت".
رسانه های افغانی گزارش دادند که عبدالقیوم کرزی پشتیبانی خودرا از نامزدی زلمی رسول در انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده است.

این درحالیست که عبدالقیوم کرزی برادر حامد کرزی رییس جمهور فعلی افغانستان روز گذشته در نشست خبری در کابل گفته بود، به نفع هیچ نامزدی کنار نخواهد رفت و به مبارزات انتخاباتی اش ادامه میدهد.

چانه زنی ها میان نامزدهای ریاست جمهوری افغانستان

تقریباً دو هفته پیش 170 نفر از سران عمدتاً قبائل درانی از ولایت های هرات، قندهار، فراه، هلمند، ارزگان و شماری از ولایت های دیگر افغانستان بمنظور نهایی کردن نامزد مورد نظر شان در کابل آمده بودند تا نامزدان قوم درانی از جمله عبدالقیوم کرزی، زلمی رسول، گل آقا شیرزی و نادرنعیم که از نامزدان قبیله درانی پشتون در قندهار اند، یکی از آنها کاندید شود.

بعد از یک هفته کشمکش و رایزنی ها سرانجام تلاش این سران بی نتیجه ماند. اما منابع نزدیک به زلمی رسول روز چهارشنبه اعلام کرد که عبدالقیوم کرزی به نفع زلمی رسول کنار رفته است.

قبیله درانی پشتون قندهار از پیشینه دراز مدت حکومتداری در افغانستان برخوردار است و این قبیله تلاش دارد تا یک نامزد در انتخابات پیش رو ریاست جمهوری داشته باشد تا قدرت سیاسی را بدست آورد.

انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان قرار است تا یک ماه دیگر برگزار گردد.