.
.
.

12 طالب از بازداشتگاه ولایت قندهار افغانستان فرار کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های امنیتی ولایت(استان) قندهار افغانستان روز یکشنبه 02 مارس 2014 اعلام کردند که 12 زندانی طالب با استفاده از ساخت اسناد جعلی از زندان (بازداشتگاه) این ولایت فرار کرده اند.

ضیا درانی، سخنگوی فرماندهی پلیس ولایت قندهار با تایید این خبر گفت:"در مکتوب ریاست سارنوالی (دادستانی) امنیت ملی قندهار از رهایی 30 تن زندانی که مهلت حبس آنان به پایان رسیده بود، اجازه رهایی داده شده و بعد از رهایی آنان متوجه می شوند که 18 تن آنان به شکل قانونی و 12 تن دیگر اشتباهاً در لیست زندانیان رها شده قرار گرفته اند."

درانی افزود، کمیسیون مختلط از سوی مقام ولایت قندهار و فرماندهی پلیس بمنظور بررسی این قضیه ایجاد شده است .

این کمیسیون را افرادی از سارنوالی (دادستانی) امنیت ملی، فرماندهی پلیس و یک تن دیگر از سوی محکمه استیناف ولایت قندهار تشکیل می دهند که جهت بررسی چگونگی اشتباه در مکتوب سارنوالی (دادستانی) امنیت ملی گماشته شده اند.

براساس گزارش خبرگزاری بخدی افغانستان، درانی علاوه کرد، که دو تن از این زندانیان فراری از سوی نیروهای پلیس قندهار دوباره دستگیره شده و تحقیقات بیشتر بمنظور دستگیری ده تن دیگر جریان دارد.

درهمین حال، مسئولان دادستانی امنیت ملی ولایت قندهار میگویند، اسامی 12 تن اشتباهاً در مکتوب رهایی نوشته شده اند.

این نخستین بار نیست بلکه سال گذشته نیز 50 زندانی طالب از زندان ولایت قندهار با کندن یک تونل از داخل زندان به بیرون، موفق به فرار شده بودند.