.
.
.

کشته شدن 20 ارتشی افغان سفر خارجی کرزی را به تعویق انداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:


براثر حمله طالبان روز یکشنبه 23 فوریه 2014 بر یک پاسگاه امنیتی ارتش افغان در ولسوالی غازی آباد ولایت کنر افغانستان 20 سرباز ارتش افغان کشته شدند.

ژنرال ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت، هراس افگنان "داخلی و خارجی به حمایت خارجی‌ها" به این پاسگاه ارتش حمله کردند؛ اما او توضیح بیشتری در این مورد ارائه نکرد.

در همین حال، شجاع‌الملک جلاله، والی کنر گفت، در این پاسگاه ارتش افغان، 35 سرباز مستقر بودند که در این رویداد 20 سرباز کشته شدند و بقیه به گروگان گرفته شدند.

ازسوی دیگر، وزارت دفاع افغانستان روز یکشنبه با انتشار خبرنامه ای نوشت، پس از این حمله یک گروه ارتش به منطقه‌ غازی آباد اعزام شد.

در این خبرنامه آمده است، گروهی دیگر از نیروهای ارتش افغان با کمین هراس افگنان و حمله انتحاری مواجه شدند ولی به کسی آسیبی نرسید.

ولایت کنر در شرق افغانستان از ولایت‌ها ناامن به شمار می رود که با داشتن ده‌ها کیلومتر مرز مشترک با پاکستان، پیوسته شاهد خشونت‌های خونین بوده است.

این خونین ترین رویداد در جریان چند هفته‌ گذشته برای نیروهای ارتش ملی افغانستان به شمار میرود.

لغو سفر خارجی کرزی

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان روز یکشنبه 23 فوریه 2014 با انتشار خبرنامه ای نوشت، در پی حمله‌ خونین طالبان به پاسگاه ارتش در کنر، سفر رسمی حامد کرزی به سریلانکا به تعویق افتاده است.

حامد کرزی قرار بود امروز یکشنبه در راس یک هیات بلند پایه، به منظور گفت‌وگو با مقام‌های سریلانکا و گشایش سفارت افغانستان در آن کشور سفر کند.

در این خبرنامه آمده است، رييس جمهور كرزی، كشته شدن 19 سرباز ارتش در كنر را شديداً محكوم كرده و به وزارت دفاع دستور داده است تا بزودی موضوع حمله بر پاسگاه ارتش ملی را در ولایت کنر بررسی کند.