.
.
.

حملات موشکی پاکستان به خاک افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های وزارت داخله (کشور) افغانستان روز چهارشنبه 19 فوریه 2014 اعلام کردند که سربازان پاکستانی 21 موشک در ولسوالی دانگام ولایت کنر پرتاب کرده اند.

این وزارت روز چهارشنبه با انتشار خبرنامه ای نوشت، نیروهای پاکستانی از ساعت 11 پیش از چاشت دیروز سه شنبه تا ساعت 10 شب گذشته، 21 گلوله‌ موشک شلیک کرده اند.

در خبرنامه آمده است که این موشک ها بر مناطق "سیان" و "خاره" از مربوطات ولسوالی دانگام برخورد کرده اند. اما به کسی آسیبی نرسیده است.

دراین خبرنامه نوشته شده است:"وزارت امور داخله‌ جمهوری اسلامی افغانستان، در حالی که پرتاب راکت‌ها(موشک) از سوی نظامیان پاکستانی به داخل خاک کشور را یک تخطی آشکار مرزی دانسته و به شدت آن را محکوم نموده وخواهان متوقف شدن فوری آن میگردد."

این نخستین بار نیست که پاکستان مناطق مرزی افغانستان را مورد حملات موشکی قرار میدهد بلکه در گذشته نیز مرزبانان پاکستان حملات موشکی خودرا در مناطق مرزی افغانستان انجام داده بود که براثر آن ده ها نفر کشته و زخمی شدند. اما دولت افغانستان همواره حملات موشکی پاکستان برخاک افغانستان را تخطی از قانون بین المللی دانسته و تداوم آنرا دخالت آشکار درخاک این کشور خوانده است.