.
.
.

حکمتیار از نامزدی هلال در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان حمایت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حزب اسلامی به مدیریت گلبدین حکمتیار ناوقت روز شنبه 15 فوریه 2014 اعلام کرد که این حزب از نامزدی قطب الدین هلال در انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان حمایت می کند.

غیرت بهیر مسئول امور سیاسی این حزب ناوقت روز شنبه در ارتباط با شماری از رسانه های افغانی گفت، گلبدین حکمتیار و هوادارانش از قطب الدین هلال نامزد انتخابات آینده جمهوری افغانستان حمایت کرده است.

این گفته ها در شرایطی صورت میگیرد که گلبدین حکمتیار در گذشته گفته بود که نامزدی قطب الدین هلال هیچ ارتباطی با این حزب ندارد بلکه یک تصمیم شخصی هلال می باشد.

قطب الدین هلال، معاون پیشین حزب اسلامی گلبدین حکمتیار و نامزد ریاست جمهوری افغانستان در گذشته از حکمتیار خواسته بود که موقف خود را در مورد اينكه هواداران این حزب در انتخابات رياست جمهوری افغانستان به كدام نامزد رأی دهند، روشن كند.

هلال گفته بود:"با آنکه اکنون ناوقت شده است، اما گلبدین حکمتیار باید آدرس را برای حزبیان مشخص سازد كه آنان به کدام نامزد رأی دهند."

قطب الدین هلال نامزد انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان، یکی از چهره های برجسته و کلیدی حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار است که درگذشته به عنوان معاون حکمتیار دراین حزب ایفای وظیفه نموده است.