.
.
.

شورای امنیت سازمان ملل: برنامه ریزان حملات هراس افگنانه در افغانستان باید محاکمه شوند

در پی انفجار یک رستوران در کابل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز یکشنبه 19 ژانویه 2014 اعلام کرد که برنامه ریزان و افرادی که از حمله‌های هراس افگنانه در افغانستان پشتیبانی می کنند، باید محاکمه شوند.

این شورا، با انتشار خبرنامه ای در واکنش به رویداد جمعه شب در کابل، طالبان و شبکه‌ی القاعده را، به کشتار غیرنظامیان و آماج قرار دادن بخش‌های غیرنظامی، متهم می‌سازد.

در بخشی از خبرنامه ای این شورا آمده است که حمله‌های هراس افگنانه در افغانستان از سوی طالبان و شبکه‌ القاعده برضد غیر نظامیان و نهادهای جهانی مدد رسان انجام می شود.

در این خبرنامه تاکید شده است که این موضوعات باید پیگیری شده و عاملان آن محاکمه شوند.

بر اساس گزارش رسانه های افغانی، شواهد ارایه شده نشان می دهد، زندانیانی که از زندان‌های افغانستان آزاد می شوند، دوباره به صفوف مخالفان مسلح دولت پیوسته و حمله‌های هراس افگنانه‌ی خونین را راه اندازی می کنند.

پیش از این مسوولان محلی ولایت پروان اعلام کرده بودند که زندانیان آزاد شده از زندان، جنگ افزار برداشته و دوباره بر ضد دولت می جنگند.

این در حالیست که در تازه ترین مورد سه تن از هراس افگنان وابسته به گروه طالبان، بر یک رستوران لبنانی در منطقه‌ی وزیر محمد اکبرخان شهر کابل حمله کردند.

پولیس کابل اعلام کرده که در این حمله بیست و یک تن کشته و پنج تن دیگر زخمی شده اند.

با این حال، بان کی مون، سر منشی عمومی سازمان ملل متحد و یان کوبیش، نماینده‌ی ویژه‌ی این سازمان در افغانستان این حمله را به شدت محکوم کرده اند.