.
.
.

حکمتیار: هواداران این حزب در انتخابات آینده افغانستان شرکت کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی برای نخستین بار از اعضا وهواداران این حزب خواست تا در انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان شرکت ورزند.

بر اساس گزارش رسانه های افغانی، حکمتیار روز دوشنبه 13 ژانویه 2014 در پیامی به اعضای حزبش گفته است که در انتخابات علیه رقیبان حزب اسلامی بایستند، اما در این پیام نیامده است که نامزد دلخواه و یا رقیب آقای حکمتیار کی ها اند.

حکمتیار در این پیام به اعضای حزبش گفته است:"کارت رای دهی بگیرید و در انتخابات شوراهای ولایتی شرکت کنید. نامزدهایی را انتخاب کنید که یا منسوب به حزب اسلامی باشند یا در مورد حزب نظر مثبت داشته باشند و از پیروزی نامزدهای بد جلوگیری کنید."

در حال حاضر دو عضو بلندپایه حزب اسلامی که با گلبدین حکمتیار روابط نزدیک داشته اند، در انتخابات آینده ریاست جمهوری به حیث نامزد و معاون نامزد ریاست جمهوری حضور دارند و اعضای برجسته این حزب نیز از نامزدان گوناگون پشتیبانی می کنند. اما حکمتیار همواره گفته که حضور این افراد هیچ ارتباطی با حزب اسلامی ندارد بلکه تصمیم شخصی شان می باشد.

این در حالیست که وزارت خارجه آمریکا نام گلبدین حکمتیار را در فهرست "تروریستان جهانی" قرار داده است و گمان میرود که حکمتیار در مناطق قبایلی پاکستان مخفی شده باشد.