.
.
.

افغانستان جایزۀ بازی جوانمردانه سال 2013 را بدست آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مراسم اهدای جوایز سالانه فیفا ناوقت شب گذشته 13 ژانویه 2014 در مقر فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) برگزار گردید و جایزه بازی جوانمردانه سال 2013 به افغانستان داده شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری بخدی افغانستان، مراسم جوایز سالانه فیفا شامل هفت بخش بهترین بازیکن مرد، بهترین بازیکن زن، بهترین مربی مرد، بهترین مربی زن، بهترین گل سال، بهترین ریاست و بازی جوانمردانه می باشد.

این برای اولین بار در تاریخ نود ساله فوتبال افغانستان است که فدراسیون فوتبال این کشور برای دریافت یکی از جایزه های معتبر فیفا نامزد شده بود و توانست این جایزه را به دست بیاورد.

فوتبال افغانستان در سال های گذشته رشد قابل توجهی داشته، تیم ملی افغانستان در سال گذشته توانست به عنوان قهرمانی رقابت های جنوب آسیا دست پیدا کند در صدر رده بندی تیم های جنوب آسیا قرار بگیرد.

بعد از درخشش تیم ملی در جنوب آسیا توجهات فیفا به فوتبال افغانستان بیشتر شد و در گزارشی که اخیرا از سوی این فدراسیون اعلام شد فدراسیون فوتبال افغانستان سال گذشته بیشترین کمک را از سوی فیفا دریافت کرده است.

کارشناسان فوتبال به این باورند که جایزه بازی جوانمردانه همه ساله به کشور هایی داده می شود که روی فوتبال زحمات زیادی کشیده باشند و فوتبال آنها رو به رشد باشد.

از سوی دیگر مردم افغانستان به این باورند که با دریافت این جایزه مسئولیت فدراسیون فوتبال افغانستان بیشتر شده و باید به فوتبال توجه زیادتری شود.