.
.
.

اتحادیه اروپا هیئت ناظر بر انتخابات به افغانستان می فرستد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هیئت هشت نفری از اتحادیه اروپا بمنظور بررسی شرایط و چگونگی برگزاری انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان، وارد این کشور شد.

وزارت خارجه افغانستان روز سه شنبه 14 ژانویه 2014 با انتشار خبرنامه ای گفت این هیئت در جریان دو هفتۀ آینده از تدابیر گرفته شده بمنظور برگزاری انتخابات نظارت می کند.

در این خبرنامه آمده است، این هیئت بصورت جداگانه با نامزدان انتخابات آینده ریاست جمهوری، مقام های دولتی، مسئولان کمیسیون های انتخابات و شکایات انتخاباتی و هم چنان با نمایندگان جامعه مدنی افغانستان دیدار خواهد کرد.

"این هیات، در سفر به ولایت‌های کندهار، بلخ، هرات و ننگرهار آماده گی ها برای فرستادن ناظران انتخاباتی را بررسی خواهد کرد."

در همین حال، ارشاد احمدی معین سیاسی وزارت خارجه افغانستان گفت که دولت برای برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و سراسری تلاش می کند.

احمدی افزود، نظارت دقیق و همه جانبۀ هیأت اتحادیۀ اروپا در روند برگزاری انتخابات مهم و مؤثر می باشد.

ازسوی دیگر، اعضای هیات خارجی گفته اند که آماده گی دارند تا هر گونه تسهیلات را در اختیار مسئولان برگزاری انتخابات افغانستان قرار دهند.

این نخستین هیات خارجی است که در سال جاری خورشیدی، زیر نام ناظر در آستانۀ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی، به افغانستان سفر می کند.

قرار است انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان بتاریخ 16 حمل (فروردین) سال 1393 شمسی برگزار گردد.