.
.
.

دستگیری یک گروه تروریستی که از پاکستان وارد افغانستان شده بود

افزایش عملیات انتحاری در این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام امنیتی افغانستان روز چهارشنبه 8 ژانویه 2014 اعلام کرد که یک گروه سه نفری که قصد حمله انتحاری بر داکتر ضیا معاون ولایتی ریاست امنیت ملی را داشت، دستگیر کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان با نشر خبرنامه ای گفته است که این گروه تروریستی از سوی مولوی اسماعیل یکی از فرماندهان طالبان در شهر پیشاور پاکستان مدیریت می شد.

دراین خبرنامه آمده است که افراد دستگیر شده در جریان تحقیقات به جرم شان اعتراف کرده اند.

این در حالیست که سه ماه بعد قرار است انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان برگزار گردد. در این روزها مخالفان مسلح دولت افغانستان با استفاده از تاکتیک های مختلف حملات انتخاری و انفجاری خود را در نقاط مختلف افغانستان بخصوص در شهر کابل افزایش داده اند.

چند روز گذشته نیز یک محموله مواد انفجاری که در یک مسجد در شهر کابل پایتخت افغانستان جاسازی شده بود ازسوی نیروهای امنیتی افغان کشف و خنثی گردید. از سوی دیگر، روز دوشنبه هفته جاری یک دختر ده ساله در ولایت هلمند افغانستان که قصد انجام حمله انتحاری به کاروان نیروهای پلیس را داشت از سوی پلیس مرزی افغان دستگیر شد.

هر چند مقام های امنیتی افغان بمنظور گرفتن تدابیر شدید امنیتی برای انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی نوید داده اند، اما فعالان امنیتی افغان همواره موضوع امنیت را یکی از مهمترین مسائل برای شفافیت انتخابات آینده عنوان می کنند.