جان سپکو: شرکت ساختمانی زرمت با تروریست ها ارتباط دارد

پس از هشدار چند روز پیش وی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

"جان سپکو"، بازرس ویژه‌ امریکا برای بازساری افغانستان، شرکت ساختمانی "زرمت" در شهر "کابل" را به داشتن رابطه با شبکه های تروریستی متهم کرد.

ا در گزارش تازه بازرس ویژه آمریکا آمده است که شرکت زرمت توانست به مراکز نظامی امریکا در افغانستان رخنه کند، این در حالی است که این شرکت در فهرست سیاه امریکا قرار دارد.

به گزارش تلویزیون1 افغانستان آقای سپکو این گزارش را برای "چاک هیگ"، وزیر دفاع آمریکا اراظه داده است.

در این گزارش همچنین گفته شده که شرکت "زرمت" با به دست آوردن قرار دادی از شرکت ساختمانی "CLC " توانست به مراکز آمریکا در افغانستان نفوذ كند. هرچند که قرار دادهای امریکا با دقت از سوی مقام های این کشور کنترل می شوند، اما باز هم شورشیان توانسته اند به پایگاه های این کشور در افغانستان نفوذ کنند.

با این حال، جان سپکو در گزارش خود گفته است که آمریکا تلاش کرده با شرکت هایی که با تروریست ها در ارتباط هستند، دوری کند.

بر اساس یافته های بازرس ویژه‌ امریکا، شرکت زرمت توانسته بود قرارداد آزمايش مواد ساختمانی پروژه ای ساختمانی را در ولايت "پروان" به دست آورد.

این در حالی است كه به گزارش بازرس ويژه‌ی امريكا شرکت زرمت در فهرست سیاه امريكا قرار دارد.

سپکو افزوده است، "آنچه ما به آن دست یافته ایم نشان می دهد که در ماه نوامبر سال 2012 میلادی کاركنان شرکت زرمت اجازه يافته اند كه برای آزمايش مواد ساختمانی پروژه‌ ساختمانی دادگاه ولايت پروان وارد شوند".

اين در حالی است كه شرکت مذکور در ماه آوریل سال 2012، به دليل ارتباط با شبه نظامیان مسلح، در لیست سیاه امريكا قرار داده شده بود.

بر اساس همین گزارش، تلاش های تلویزیون "1" افغانستان برای دریافت نظر مسؤولان شرکت رزمت بی نتیجه ماند، وزارت مالیه و اداره‌ آیساف هم تا اکنون در این باره اظهار نظری نکرده اند.


پیوند برخی شرکت ها با شورشیان و تروریست ها ازمسائل و چالش هایی است که همواره سبب نگرانی امریکا در افغانستان بوده است.


پیش از این بازرسی ویژه آمریکا برای نظارت بر بازسازی افغانستان (سیگار) گزارشی را به نشر رساند که در آن چهل و سه شرکت در افغانستان به داشتن رابطه با شبکه های هراس افگنی متهم شده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید