جان ساپکو: آمریکا بطور غیرمستقیم "تروریست ها" را حمایت مالی می کند

هشدار برای فسخ بعضی از قراردادها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

براساس گزارش تلویزیون "یک" افغانستان، جان ساپکو، بازرس ویژه ایالات متحده آمریکا در امور بازسازی افغانستان (S.I.G.A.R) به تازگی گفته است، آمریکا همواره شبکه های تروریستی را هدف قرار می دهد، اما این شبکه ها بصورت غیرمستقیم از سوی آمریکا حمایت مالی می شوند.

ساپکو میگوید: "دست کم 43 شرکت که در افغانستان فعالیت دارند و از سوی ایالات متحد آمریکا حمایت مالی می شوند با شبکه های " تروریستی " ارتباط مستقیم دارند. ماهانه یک تا دو میلیون دلار از کمک های آمریکا به یک شرکت وابسته به شبکه حقانی فرستاده می شود ."

در همین حال، جین شین، سناتور آمریکایی در این زمینه می گوید:" به نظر میرسد که ایالات متحده آمریکا، گروه های "تروریستس " و شورشی به ویژه طالبان، القاعده و حقانی، که همواره سربازان امریکایی را هدف قرار داده اند، را به صورت نا آگاه حمایت مالی می کند. یکی از این شرکت ها که از سوی آمریکا حمایت مالی می شود، یک شرکت ساختمانی است که توسط شبکه حقانی حمایت مالی می شود."

مقام های امنیتی افغان تا کنون در این زمینه اظهار نظر نکرده اند، اما بازرس ویژه‎ی آمریکا، از کاخ سفید خواسته است تا قرارداد هایش را با این شرکت ها فسخ کند؛ در صورتیکه تا کنون کاخ سفید در این باره به طور رسمی چیزی نگفته است.

در این گزارش آمده است، آقای ساپکو در شرایطی این گفته ها ابراز می کند، که آمریکا در گذشته نیز به کمک کردن غیرمستقیم به شبکه های "تروریستی" متهم شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید