اعضای مجلس سنای آمریکا خواستار تشدید تحریم ها علیه ایران شدند

پس از بی نتیجه ماندن گفت و گو های ژنو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی بی نتیجه ماندن مذاکرات گروه 5+1 و ایران در ژنو، برخی از اعضای دو حزب دمکرات و جمهوری خواه در مجلس سنای آمریکا خواستار تشدید تحریم ها علیه تهران شدند.

به گزارش العربیه لیندسی گراهام سناتور ایالت کارولینای جنوبی در سنای آمریکا در گفت و گو با شبکه تلویزیونی "سی ان ان" تاکید کرد که لازمه برداشتن تحریم ها، متوقف کردن غنی سازی اورانیوم، از بین بردن سانتریفیوژها و نیز توقف کار در نیروگاه اراک است.

گراهام افزود که شیوه تعامل آمریکا با ایران نگران کننده است، چرا که به گفته وی واشنگتن بیش از تهران برای رسیدن به توافق رغبت نشان داده است. سناتور امریکایی افزود : "بیم من از این است که کره شمالی دیگری را در خاورمیانه بوجود خواهیم آورد."

"باب منندز" سناتور ایالت نیوجرسی در سنای ایالات متحده آمریکا نیز در گفت و گو با شبکه "ای بی سی" اظهار داشت که تحریم های جدید علیه ایران قرار است بخش نفت این کشور را هدف بگیرد. به گفته وی تحریم ها برای وادار کردن ایران برای توقف غنی سازی اورانیوم و اجازه بازدید ناگهانی از تاسیسات اتمی ایران است.

اما "باب کورکر" سناتور جموری خواه مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که کاهش تحریم ها پیش از دست یابی به توافقی فراگیر یک استراتژی ناموفق خواهد بود، زیرا به ایران اجازه میدهد تا به غنی سازی اورانیوم ادامه دهد.

این در حالی است که جان کری وزیر خارجه آمریکا از روند گفت و گوهای اخیر با ایران دفاع نمود و تاکید کرد که تلاش ما برای رسیدن به یک توافق کلی بر سر پرونده هسته ای ایران است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید