وزارت دفاع آمریکا: تلفات نظامیان افغان 80 درصد افزایش یافته اند

تا ماه نوامبر سال جاری 2013

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام های وزارت دفاع آمریکا از افزایش هشتاد درصدی تلفات نظامیان افغان نسبت به سال گذشته خبر می دهند.

مقام های وزارت دفاع آمریکا با نشر گزارشی گفته اند که شماری زیادی نظامیان افغان درفصل تابستان سال جاری درجنگ علیه هراس افگنان کشته شده اند که این آمار نسبت به سال گذشته هشتاد درصد افزایش یافته است.

درگزارش وزارت دفاع آمریکا آمده است:" ارتش افغان توانایی نبرد با هراس افگنان را دارد و می تواند از دست آورد دوازده ساله بصورت درستش محافظت نماید اما بعد ازسال 2014 میلادی نیروهای امنیتی افغان باید حمایت شوند ونبود حمایت جامعه جهانی از ارتش افغانستان، این کشور با خطرات جدی روبرو خواهد شد."

درگزارش گفته شده است که اگر نیروهای امنیتی افغان حمایت شوند، آنان راه خود را بمنظور ادامه نبرد با هراس افگنان را پیدا خواهند کرد.

ازسوی دیگر این گزارش به تلفات سربازان خارجی درافغانستان نیز اشاره نموده و آمده است که تلفات سربازان خارجی درسال جاری نسبت به سال گذشته 60 درصد کاهش یافته اند.

براساس گزارش وزارت دفاع آمریکا، تلاش های گروه طالبان درتابستان سال جاری بمنظور تصرف شماری از روستاهای افغانستان افزون تر شده تا از طریق اشغال روستاها، برشهرهای کلیدی افغانستان حمله کنند.

این گزارش وزارت دفاع آمریکا درحالی نشر گردیده است که قرار است سربازان خارجی در پایان سال 2014 میلادی از افغانستان بیرون گردند و مسئوولیت کامل امنیتی افغانستان به عهده ارتش این کشور بسپارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید