شمار زنان در صفوف پلیس قندهار افزایش یافته است

پس از قتل دو فرمانده ارشد زن در پلیس قندهار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری طلوع افغانستان ، مقام های امنیتی ولایت قندهار از افزایش شمار زن درصفوف پولیس این شهر خبر میدهد. فرمانده پولیس قندهار روزچهارشنبه 16-10-2013 گفته است که ازیک سال پیش بدین سو علاقمندی زنان برای فعالیت درچارچوب نیروهای پولیس افزایش یافته است.

این مقام پولیس علت افزایش حضور زنان در نیروهای پولیس را افزایش تامین امنیت وهمکاری مردم میداند.

این زنان مانند پولیس مرد برای تامین امنیت در جاده ها گشت می زنند. درجاهایی دیده میشود که خودروها در یک طرف جاده ازسوی پولیس مرد و در طرف دیگر جاده ازسوی پولیس زن بازرسی میشود.

یک پولیس زن گفته است که :" من یک زن هستم و تا هنگامی که زنده ام برای خدمت به مردم خود درصفوف پولیس کار میکنم."

یک زن دیگر میگوید:" با آنکه چالش ها در سر راه ما زیاد و ولایت قندهار یک ولایت نسبتآ نا آرام برای زنان است ما به کار خود ادامه میدهیم."

درهمین حال فرمانده پولیس قندهار گفته است که از یک سال پیش بدین سو استخدام و جذب پولیس زن در این ولایت دو برابر افزایش یافته است.

فرمانده پولیس قندهار، جنرال عبدالرزاق گفته است که :" نقش پولیس زن درتامین امنیت اثرگذار است و امسال جلب و جذب پولیس زن نسبت به سال های پیش دوبرابر افزایش یافته است وما تلاش میکنیم تا زنان دیگر را هم جلب کنیم."

فرمانده پولیس قندهار می افزاید:" هم اکنون هشتاد پولیس زن مشغول تامین امنیت ولایت قندهار هستند. هرچند چالش ها در برابر پولیس زن نسبت به سال های پیش کاهش نیافته و در دو ماه اخیر دو افسر پولیس زن ولایت قندهار ازسوی مردان مسلح ناشناس کشته شدند، اما با این هم زنان علاقه فراوانی برای کار در نیروی پولیس دارند".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید