پیام عیدی ملاعمر: طالبان علیه خارجی ها سخت وسنگین بجنگید

به منظور رد همه تلاش های دولت افغاستان برای برقراری صلح در این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ملا محمد عمر رهبر گروه طالبان درپیام خود بمناسبت فرارسیدن عید قربان ازتمام طالبان خواسته است که حملات سخت وسنگین خودرا علیه دشمنان افزایش دهند.

آقای عمر خطاب به گروه طالبان گفته است:" توصیه من به تمام مجاهدین این است که در مقابل دشمن تجاوزگر مستحکم بایستید، حملات سخت و سنگینی را بر آنها انجام دهید."

با آنکه مقام های امنیتی افغان از تدابیرشدید امنیتی بمنظور تامین امنیت مراسم عید قربان درسراسر افغانستان خبر داده اند که هزاران پلیس، امنیت ملی و اردوی ملی افغان به هدف تامین امنیت مراسم عید درکابل و ولایت های افغانستان مستقر شده اند درصورتیکه گروه طالبان دربرخی مواقع برای رسیدن به هدف انجام حملات شان از روزهای عید استفاده کرده وتلفات سنگینی به طرف مقابل می رسانند؛ که یکی از نمونه های آن را می توان به حملات سال 2012 میلادی در ولایت فاریاب افغانستان اشاره کرد.

سال گذشته گروه طالبان حملات انتحاری خود را هنگام خارج شدن نمازگزاران عید قربان ازمسجد عیدگاه ولایت فاریاب افغانستان انجام دادند که براثر آن بیش از40 نفرکشته وده ها نفردیگر زخمی شدند.

ملاعمر رهبرگروه طالبان در پیام عیدی خود، برگزاری انتخابات آینده ریاست جمهوری را محکوم کرده وگفته است که انتخابات آینده تحت نظارت خارجی ها برگزار میگردد.

ملاعمر دراین پیام گفته است:" دسیسه ملت فریبی، که به نام انتخابات زیر سایه اشغال در کشور جریان دارد، هیچگاه ملت افغان را فریب نخواهد داد، زیرا چهره هایی در آن فعال هستند که بجای منافع اسلامی و ملی، بیشتر به منافع و مقاصد اشغالگران و شخصی خویش متعهد هستند."

ملا عمر درمحتویات این پیام، انتخابات آینده را تحریم کرده و ازتمام مردم افغانستان خواسته است که درانتخابات آینده شرکت نکنند.

اگرچه مقام های افغان از تدابیرلازم امنیتی برای تامین امنیت برگزاری انتخابات درسراسر افغانستان خبرمیدهند اما گروه طالبان درانتخابات گذشته ده ها نفر را بخاطر اشتراک آنان درانتخابات کشتند ویا انگشتان شانرا بریده بودند.

ملاعمررهبرگروه طالبان درادامه پیام عیدی خود، به توافقنامه امنیتی میان کابل وواشنگتن اشاره نموده وافزوده است که خارجی ها برای ویرانی افغانستان آستین بالا زده وبا امضای توافقنامه امنیتی میخواهند افغانستان را بیشتر درانزوا قرار دهند.

آقای عمر ادعا دارد که امضا توافقنامه امنیتی، زمینه تداوم جنگ را درافغانستان بیشتر فراهم می سازد واین کارمی تواند پیامد تلخ و وخیمی را برای افغانستان درقبال داشته باشد.

رهبرگروه طالبان می افزاید که لوی جرگه مشورتی که قرار است یکماه بعد بمنظور تائید پیش نویس توافقنامه امنیتی برگزار گردد یک جرگه جعلی وساختگی می باشد وشرکت کنندگان این جرگه نمایندگان واقعی مردم افغانستان نیستند.

این درحالی است که حامد کرزی رییس جمهور افغانستان وجان کری وزیرخارجه ایالات متحده آمریکا روز گذشته درصحبت های طولانی به چهارموارد کلیدی ازجمله تعریف تجاوز خارجی به افغانستان، احترام به حاکمیت ملی، منع عملیات خودسرانه سربازان امریکایی درافغانستان و تلفات غیرنظامیان به توافق رسیدند اما مصونیت قضایی سربازان امریکایی درخاک افغانستان باقیمانده که تاکنون مقام های کابل و واشنگتن دراین زمینه به توافق نرسیده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید