هند: استخبارات پاکستان میلیون ها دالر را برای تجهیزهراس افکنان هزینه کرده است

با پشتیبانی از طالبان و با در آمد حاصل از تجارت مواد مخدر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام های کشور هند از پرداخت میلیون ها دالر ازسوی استخبارات پاکستان بمنظور تجهیز وتمویل هراس افگنان خبر میدهند.

سازمان استخبارات هند جدیدآ گزارشی را نشر کرده که درآن آمده است ، سازمان استخباراتی پاکستان(ISI) ازطریق کشت وقاچاق مواد مخدر درافغانستان میلیون ها دالر را به هدف تجهیز هراس افگنان هزینه کرده است ومیخواهد افغانستان را بعد ازسال 2014 میلادی وارد یک بحران ونبرد جدید سازد.

درگزارش سازمان استخبارات هند آمده است:" سازمان (ISI) طالبان را در پروسه و تولید مواد مخدر به خصوص خشخاش که از آن هروئین ساخته میشود، کمک می کند."

مقام های استخبارات هند دراین گزارش گفته اند، پاکستان ازطریق تولید و قاچاق مواد مخدر درافغانستان هراس افگنانی را که درمحدوده کابل ودهلی نو فعالیت دارند تقویت می نماید که این کار پاکستان امنیت دو کشور را تهدید می کند.

تاکنون مقام های پاکستان درمورد این گزارش تازه¬ استخبارات هند اظهارنظری نکرده اند.

درمحتویات گزارش استخبارات هند آمده است:" این چالش ها تا زمانی که سربازان خارجی از افغانستان خارج می شوند حل نخواهد شد و افغانستان پس از خروج این نیروها شاهد تهدید های تازه ای از سوی این گروه ها خواهد بود."

براساس گزارش استخبارات هند، افغانستان سال گذشته بیشتر از یک هزار چهارصد تُن خشخاش را به ارزش 65 میلیون دالر تولید کرده است.

درهمین حال، عبدالقیوم ثامر سخنگوی وزارت مبارزه با مواد مخدر افغانستان نیز از افزایش کشت وتولید مواد مخدر درافغانستان خبرداده وتاکید می کند که بیشتر مواد مخدر درولایت های ناامن افغانستان کشت می شود.

این گزارش درشرایطی نشر میگردد که مقام های روسیه نیز اخیرآ ازافزایش کشت وتولید مواد مخدر درافغانستان شدیدآ ابراز نگرانی کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید