فرار پرویز مشرف از دادگاه پس از صدور حکم بازداشت وی در پاکستان

با کمک محافظان وی صورت گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پرویز مشرف رئیس جمهور پیشین پاکستان روز پنجشنبه 18-4-2014 پس از صدور حکم دستگیری اش به کمک محافظان شخصی خود از دادگاه فرار کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه مشرف امروز پنج شنبه برای تمدید ضمانتش به دادگاه عالی پاکستان مراجعه کرده بود.

دادگاه عالی پاکستان پس از رد حکم تمدید ضمانت مشرف دستور داد وی را بازداشت کنند ، اما مشرف به کمک محافظانش به وسیله یک خودرو گریخت.

رئیس جمهور پیشین پاکستان پس از پنج سال ، ماه گذشته ، برغم حکم بازداشت صادره علیه وی از سوی دادگاهی در اسلام آباد به کشورش بازگشت. وی پیش تر گفته است که می خواهد نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری کشورش اعلام کند.

دهها تن از طرفداران مشرف با تجمع در مقابل منزل وی در اسلام آباد حکم صادر را "ظالمانه" خواندند و علیه دادگاه شعار دادند.

محمد امجد سخنگوی حزب مشرف در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که " اگر ضرورتی برای بازداشت باشد، مقامات مربوطه حکم به بازداشت خانگی آقای مشرف خواهند داد.

او گفت: "مشرف خونسرد و مطمئن است. ما امروز در دادگاه عالی تقاضای فرجام ‌خواهی می‌ کنیم. اگر دادگاه تقاضایمان را رد کند، خودمان را تسلیم قانون می ‌کنیم."

علی دایان رئیس بخش سازمان دیده بان حقوق بشر در پاکستان در واکنش به فرار مشرف از دادگاه گفته است " اقدام مشرف نشان می دهد که وی قوانین کشور را بی ارزش می شمارد.

او افزود :" مشرف گمان می کند که می تواند از عملکردهای گذشته خود بگریزد."

روز گذشته، دادگاه دیگری در شهر راولپندی با درخواست وکلای آقای مشرف برای آزادی او در برابر وثیقه پولی موافقت کره بود.

براساس رای روز گذشته این دادگاه، پرویز مشرف با وثیقه گذاشتن دو فقره اوراق بهادار هرکدام به مبلغ نیم میلیون روپیه، تا روز 24 آوریل آزاد خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید