بازرسی وزارت اقتصاد و دارایی فرانسه به‌دلیل انتقال نیمار از بارسلونا به پی‌اس‌جی

اداره مبارزه با فساد و تقلب مالیاتی فرانسه وزارت اقتصاد و دارایی این کشور را به‌دلیل امکان اعطای «مزیت مالیاتی» به پاری‌سن‌ژرمن مورد بازرسی قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اداره مبارزه با فساد و تقلب مالیاتی فرانسه، تحقیقاتی را مبنی بر دریافت «مزیت مالیاتی» توسط باشگاه پاری‌سن‌ژرمن در زمان انتقال جنجالی نیمار جونیور از بارسلونا به تیم پایتخت‌نشین فرانسه را آغاز کرده است.

به گزارش نشریه «لوپاریزین»، نیمار در سال 2017 طی انتقالی که تاکنون گران‌ترین انتقال تاریخ فوتبال (222 میلیون یورو) محسوب می‌شود، از بارسلونا به پاری‌سن‌ژرمن منتقل شد.

اداره مبارزه با فساد و تقلب مالیاتی برای بررسی جزئیات این پرونده، دوشنبه 25 دی، تعدادی از افسران خود را به وزارتخانه اقتصاد و دارایی فرانسه برای بازرسی ارسال کرد.

به گزارش «لوپاریزین»، بازرسان چندین بخش از وزارتخانه از جمله دفتر مدیر کل را تفتیش کردند.

قوه قضائیه در حال بررسی این موضوع است که آیا هیو رانسون، معاون سابق مجلس ملی، در جریان انتقال نیمار از دولت «مزایای مالیاتی» برای پاری‌سن‌ژرمن دریافت کرده است یا خیر.

رانسون در 24 ژوئیه گزارش داد که به جرالد دارونین، وزیر اقتصاد و دارایی در آن زمان، «موضوع انتقال نیمار» را که ظاهرا به مالیات ناشی از قرارداد انتقال نیمار مربوط می‌شد، منتقل کرده است.

در آن زمان، وزیر «از مالیات‌هایی که نیمار قرار بود در فرانسه بپردازد» ابراز خوشحالی کرد و تایید کرد که کارکنان وزارتخانه ترتیبات مالی قرارداد انتقال نیمار را که در سه اوت 2017 منعقد و اعلام شد، تجزیه و تحلیل خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید