اتحادیه اروپا: آموزش 30 هزار سرباز اوکراینی در دستورکار اجلاس 3 فوریه است

پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا، طرح صلح زلنسکی برای حل منازعه، کمک اتحادیه به کییف و همچنین امنیت غذایی از مهمترین موضوعات نشست سران اتحادیه اروپا و اوکراین در کییف در سوم فوریه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک مقام بلندپایه اروپایی اعلام کرد که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا در نشست سران اروپا و اوکراین در سوم فوریه، از برنامه‌هایی برای آموزش 30 هزار سرباز اوکراینی، رونمایی خواهد کرد.

این مقام مسئول، چهارشنبه 12 بهمن به خبرنگاران گفت: «مسئول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا، هدف جدیدی را برای ماموریت آموزشی ما در اوکراین، اعلام خواهد کرد. همانطور که می‌دانید، هدف اولیه، آموزش 15000 سرباز بود اما هدف جدید، آموزش 15000 سرباز دیگر خواهد بود که مجموعا 30 هزار سرباز را شامل خواهد شد.»

یک نماینده بلندپایه اتحادیه اروپا نیز اظهار داشت که موضوع پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا، طرح صلح ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین برای حل منازعه جاری، کمک اتحادیه به کییف و همچنین امنیت غذایی از مهمترین موضوعات نشست سران اتحادیه اروپا و اوکراین است که سوم فوریه در کییف برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول چهارشنبه گفت: «روند پیوستن اوکراین (به اتحادیه)، پاسخ اتحادیه اروپا (کمک به کییف و اعمال تحریم‌ها علیه روسیه)، طرح صلح 10 ماده‌ای پرزیدنت زلنسکی و امنیت غذایی، 4 محور اصلی بحث این اجلاس خواهند بود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size