اسناد و تصاویر سوء‌قصد نافرجام به جان نخست‌وزیر عراق افشا می‌شود

مقتدی صدر: حمله به خانه الکاظمی «نقض آشکار حاکمیت و اعتبار دولت با هدف ایجاد فتنه است»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که جزئیات مربوط به حادثه سوءقصد نافرجام به جان مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق همچنان آشکار نشده است، مشرق عباس، مشاور سیاسی او، با تاکید بر این که نیروهای امنیتی، شواهدی قانع کننده در مورد این پرونده دارند، افزود این شواهد و مدارک که شامل عکس‌ها و ویدیوهایی است، به زودی افشا خواهند شد.

مشرق عباس شامگاه جمعه، 26 نوامبر، نوشت: «در روزهای آینده، برخی حقایق، فیلم‌ها، عکس‌ها و شواهد از عملیات خائنانه تروریست‌ها علیه نخست‌وزیر عراق، منتشر خواهد.»

او خاطر نشان کرد: «ما به اقدامات گمراه‌کننده اهمیتی نخواهیم داد و متاسفیم که افرادی تحت تاثیر این انحراف‌افکنی‌ها قرار می‌گیرند. در هر صورت حقیقت نمی‌میرد.»

اظهارات مشاور سیاسی الکاظمی به‌دنبال گفته‌های مقتدی صدر، روحانی شیعه و رهبر جریان صدری در عراق است که پیشتر خواستار افشای نتایج تحقیقات مربوط به حمله به خانه نخست‌وزیر شده بود. صدر در توییتی گفته بود: «اگر این تحقیقات فاش نشود، ممکن است در آینده مجبور به افشای آن‌ها شویم.»

مقتدی صدر همچنین افزود که حمله به خانه الکاظمی، بیانگر «نقض آشکار و علنی حاکمیت و اعتبار دولت با هدف فتنه‌انگیزانه است.»

به گفته او «دستگیری عاملان این سوء‌قصد و اعمال مجازات مقتضی در موردشان» کاملا ضرورت دارد.
شایان ذکر است که وزارت کشور عراق اعلام کرده بود، 3 پهپاد انفجاری به سوی خانه نخست وزیر در منطقه به شدت حفاظت شده سبز بغداد پرتاب شده بودند، ولی نیروهای امنیتی، دو فروند از آن‌ها را سرنگون کردند اما سومی به خانه الکاظمی اصابت کرد و خسارت‌هایی بر جای گذاشت.

این حادثه پس از آن رخ داد که هواداران ائتلاف گروههای شبه‌نظامی شکست خورده و معترض به نتایج انتخابات با تجمع و تحصن در اطراف منطقه سبز بغداد اقدام به تهدید و تحریک‌هایی علیه الکاظمی و همکاران او کرده و با ماموران امنیتی درگیر شدند که در پی این درگیری‌ها بیش از 120 نفر که اغلب آنها از ماموران بودند، زخمی شدند.

در انتخابات زودهنگام عراق که در 10 اکتبر گذشته برگزار شد ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر با کسب 73 کرسی پیروز اعلام شد و ائتلاف گروههای شبه‌نظامیان وابسته به ایران که در سرکوب معترضان عراقی دست داشته‌اند بازنده این انتخابات بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید