ارتش یمن دو پهپاد انفجاری حوثی ساخت ایران را سرنگون کرد

کارشناسان سازمان ملل پیشتر گفته بودند پهپادهای حوثی‌ها ساخت ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مرکز رسانه‌ای ارتش یمن اعلام کرد، پدافند هوایی ارتش این کشور دو پهپاد انفجاری متعلق به شبه‌نظامیان حوثی که ساخت ایران است را یکی در جبهه الکساره غرب مارب و دیگری در جبهه الثابت در شمال غربی استان صعده خاستگاه حوثی‌ها سرنگون کردند.

سردار سرتیپ احمد القطیفی، فرمانده تیپ‌های «الصقور» در ارتش ملی یمن، پنج‌شنبه 9 سپتامبر گفت، یگان‌های شناسایی ارتش نفوذ دو فروند پهپاد انفجاری حوثی را زیر نظر گرفته و موفق به رهگیری و سرنگونی آنها شدند.

سرتیپ احمد القطیفی افزود:«پس از جمع‌آوری قطعات متلاشی شده این دو پهپاد مشخص شد که ساخت ایران هستند».

این در حالی است که شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی همچنان به پرتاب پهپاد انفجاری ساخت ایران برای هدف قرار دادن ارودگاه‌های پناهندگان، غیرنظامیان و محله‌‌های مسکونی در شهر مارب ادامه می دهند.

گفتنی است که پرتاب موشک‌های بالستیک و شلیک پهپادهای انفجاری ساخت ایران تاکنون به کشته شدن صدها غیرنظامی از جمله کودکان و زنان منجر شده است.

شبه‌نظامیان حوثی اخیرا حملات خود با پهپادهای انفجاری و شناسایی را تشدید کرده‌اند. کمیته کارشناسان سازمان ملل متحد پیشتر گفته بود از قطعات خارجی جمع‌آوری شده از این پهپادهای سرنگون شده«عاصف» و «مهاجم» در یمن مشخص شده که تقریبا از نظر اندازه، طراحی و قابلیت‌ها با پهپاد ایرانی «ابابیل تی» ساخت شرکت هواپیماسازی ایران، تطابق دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم