رویترز:«وزارت انرژی امارات» می‌گوید هنوز اتفاقی با اوپک پلاس حاصل نشده است

پیش از این رویترز از توافق سعودی و امارات درباره عرضه نفت اوپک پلاس خبر داده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به دنبال انتشار خبری از رویترز مبنی بر توافق سعودی و امارات درباره عرضه نفت اوپک پلاس، وزارت انرژی امارات عربی متحده به این خبرگزاری گفته که هنوز اتفاقی با اوپک پلاس حاصل نشده است.

در پی اعلام این خبر قیمت هر بشکه نفت خام برنت با یک دلار کاهش به 75 دلار و 49 سنت در هر بشکه رسید.

به گفته مرکز کوروم (Quorum Centre) تقاضا برای خرید نفت در اروپا، آمریکا و ژاپن نیز افزایش یافت.

نوسان در قیمت نفت و میزان تقاضا پس از آن رخ داد که یک منبع اوپک‌پلاس، روز چهارشنبه 14 ژوئیه از توافق پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی درباره عرضه نفت اوپک خبر داده بود. چنانچه این توافق حاصل شود به امارات متحده عربی حق تولید میزان بیشتری از نفت را می‌داد، پس از آن اما وزارت انرژی امارات به رویترز گفته که چنین توافقی حاصل نشده است.

در این رابطه دکتر طارق الرفاعی، مدیر مرکز مطالعات استراتژیک «کوروم»، در مصاحبه با العربیه گفت، انتظار می‌رود که نفت برنت از سطح 80 دلار در هر بشکه افزایش یابد، اما این امر به گفته او باعث افزایش فشار بر رشد اقتصاد جهانی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: «تصویر واضحی در افزایش مصرف نفت ایجاد شده است که در ایالات متحده به رکورد جدیدی رسیده و این بر قیمت نفت در ماه‌های آینده تاثیر خواهد گذاشت».

او افزود:«تقاضای برای خرید نفت در کشورهای پیشرفته اروپا، آمریکا و ژاپن افزایش یافته است، اما در هند، چین و آمریکای جنوبی این افزایش هنوز مشخص نیست به همین دلیل پیش‌بینی اعداد دقیق میزان مصرف نفت دشوار است».

قیمت نفت خام مدتی است تحت تاثیر بازارهای فروش جدید قرار گرفته و کمی کاهش یافته، به طوری که قیمت هر بشکه نفت «وست تگزاس اینترمیدیت» با کاهش روزانه 1.5 درصدی به 74.12 دلار رسیده است. در همین حال، قیمت هر بشکه نفت خام برنت با 1.1 درصد افت به 75 دلار و 49 سنت رسید.

آژانس بین‌المللی انرژی گفته بود که انتظار می‌رود میزان تقاضای نفت 5.4 میلیون بشکه در روز در سال 2021 و سه میلیون بشکه در روز در سال 2022 افزایش یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم