نسخه رسمی «کلاب‌هاوس» برای سیستم عامل «اندروید» منتشر شد

نسخه بتا فعلا در آمریکا عرضه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نسخه رسمی شبکه اجتماعی «کلاب‌هاوس» از ساعاتی پیش برای استفاده در گوشی‌های «اندروید» نیز قابل استفاده شد.

این اپلیکیشن که پیش‌تر فقط در سیستم عامل IOS و در گوشی‌های آیفون قابل استفاده بود اکنون فقط در ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی شده و به زودی در کشورهای دیگر نیز خدمات خود را ارائه خواهد داد.

«کلاب‌هاوس» چیست؟

شبکه اجتماعی «کلاب‌هاوس»، یک برنامه منحصر به فرد است که در دوران انزوای انسان‌ها در پاندمی کرونا، در آوریل 2020 و برای ایجاد تماس‌های کنفرانسی به بازار دیجیتالی عرضه شد. این اپلیکیشن عکس و ویدیو ندارد و همه‌چیز در آن به شکل صوتی صورت می‌گیرد و در حال حاضر فقط با دعوتنامه از طرف یک کاربر عضو «کلاب‌هاوس» قابل استفاده است.

گفتنی است تاکنون افراد سرشناسی مانند ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت «تسلا»و مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس‌بوک به آن پیوسته‌اند.

«کلاب‌هاوس» بین ایرانیان

از همان ابتدای شروع به کار، این پلتفرم مورد توجه گروه‌های سیاسی و روزنامه‌نگاران ایرانی قرار گرفت.

حضور افرادی چون محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران و فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت پیشین ایران در «کلاب‌هاوس» و صحبت‌های جنجال‌برانگیز آنان حاشیه‌های زیادی را در پی داشت و شایعات زیادی را مبنی بر «فیلترینگ» این شبکه اجتماعی تقویت کرد.

ماه گذشته در پی حاشیه‌های بحث‌برانگیز حضور فعالین سیاسی در کلاب‌هاوس، محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور ایران، در مراسم معارفه دادستان نظامی استان تهران در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با احتمال فیلترینگ این شبکه گفته بود «هنوز راجع به مسئله فیلترینگ شبکه اجتماعی «کلاب هاوس»، تصمیم‌گیری نشده است».

حال باید دید با فراگیر شدن و گسترش این شبکه اجتماعی دولت همچنان بر مواضع خود خواهد ایستاد یا «کلاب‌هاوس» نیز به سرنوشت توییتر، فیسبوک و ‌یوتیوب دچار شده و فیلتر خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید