ولی‌عهد سعودی و فرستاده آمریکا آخرین تحولات یمن را بررسی کردند

استقبال مارتن گریفتس از اظهارات ولی‌عهد سعودی درباره آتش‌بس در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولی‌عهد، معاون رئيس شورای وزیران و وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی، جمعه 30 آوریل 2021 در دیدار با تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا به یمن، آخرین تحولات این کشور را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، ولی‌عهد سعودی و فرستاده ویژه آمریکا به یمن تلاش‌های مشترک انجام شده برای دست‌یابی به راه حل سیاسی فراگیر برای بحران یمن را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش این خبرگزاری، طی این دیدار تحولات اوضاع در یمن، و تلاش‌های مشترک برای دست‌یابی به راه حل سیاسی فراگیر جهت برون‌رفت از بحران یمن بررسی شد.

 دیدار ولی‌عهد سعودی و فرستاده ویژه آمریکا به یمن
دیدار ولی‌عهد سعودی و فرستاده ویژه آمریکا به یمن

در این دیدار همچنین شاهزاده خالد بن سلمان، جانشین وزیر دفاع سعودی، شاهدخت ریما بنت بندر بن سلطان، سفیر خادم الحرمین الشریفین در ایالات متحده آمریکا، شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله، وزیر خارجه سعودی و محمد بن سعید آل جابر، سفیر پادشاهی عربی سعودی در یمن حضور داشتند.

از طرفی مارتینا استرانگ، کاردار سفارت آمریکا در ریاض و کریستوفر هنزل، سفیر آمریکا در یمن نیز در این دیدار حاضر بودند.

استقبال مارتن گریفتس از اظهارات بن سلمان درباره آتش‌بس در یمن

این در حالی است که مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن، شامگاه پنج‌شنبه از اظهارات محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی درباره یمن و فراخوان او برای آتش‌بس در این کشور استقبال و تاکید کرد که پایان دادن به جنگ در یمن به میزان زیادی در برقراری امنیت و ثبات در منطقه نقش خواهد داشت.

شایان ذکر است شاهزاده محمد بن سلمان، در گفتگو با شبکه «العربیه» در رابطه با امور یمن، اظهار داشته که «حوثی‌ها دارای رابطه قوی با رژیم ایران هستند»، و افزود:«کودتای حوثی علیه دولت قانونی یمن نامشروع است».

او در این رستا ابراز امیداوری کرد که «حوثی‌ها سر میز مذاکره بنشینند تا به بتوان به راهکارهایی برای برآورده کردن حقوق همه مردم یمن و تضمین منافع کشورهای منطقه دست یافت».

 ولی‌عهد سعودی و فرستاده ویژه آمریکا به یمن
ولی‌عهد سعودی و فرستاده ویژه آمریکا به یمن

بن سلمان با تشدید بر ضرورت موافقت حوثی‌ها با آتش‌بس و نشستن سر میز مذاکرات، افزود که «سعودی وجود گروهی مسلح و خارج از چارچوب قانون را در مرزهایشنمی‌پذیرد».

او در ادامه گفت که پیشنهاد ارائه شده از سعودی آتش‌بس و حمایت اقتصادی است و کل آنچه در مقابل می‌خواهد آتش‌بس از سوی حوثی‌ها و نشستن سر میز مذاکرات است.

ولی‌عهد سعودی گفت، بدون شک حوثی‌ها دارای رابطه‌ای قوی با رژیم ایران هستند اما در نهایت حوثی‌ها یمنی‌ و دارای هویتی عربی و یمنی‌اند که امیدوارم این گرایش به شکلیبزرگ در آنها احیا شود تا حفظ منافع و مصلحت وطن‌ خود را نسبت به هر چیز دیگری، اولویت بخشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید