نماینده روسیه: گفتگوها با هیئت آمریکایی در وین مفید بود

اختلاف عمده میان آمریکا و ایران برسر مسئله لغو تحریم‌هاست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با ادامه دور سوم مذاکرات وین در مورد برنامه هسته‌ای ایران، روز پنجشنبه، 29 آوریل، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین از مفیدبودن دیدار هیئت آمریکایی با هیئت روسی خبر داد.

نماینده روسیه در این گفت‌گوها در وین در توئیتی افزود: «ما در چارچوب گفتگوهای وین بحث بسیار مفصل و مفیدی در باره موضوعات اصلی داشتیم که هدف از این گفتگوها احیای کامل برجام است».

روز چهارشنبه، اولیانوف با رابرت مالی نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در پرونده هسته‌ای ایران دیدار کرد.

Advertisement

مسائل اصلی مورد اختلاف

مسائل اصلی مورد اختلاف، موضوع تحریم‌ها است که واشنگتن باید آن‌ها را متوقف کند و اقداماتی که تهران باید برای از سرگیری تعهدات برجامی خود به مورد اجرا بگذارد. دو طرف بر سر این موارد و کیفیت تنظیم آن به شکلی که مورد رضایت طرفین باشد، .

دیپلمات روس شب گذشته نیز گفته بود که وضوع لغو تحریم‌های اعمال شده علیه ایران از سوی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنان موضوع مذاکرات را بسیار دشوار کرده است..

او افزود، ایرانی‌ها به دنبال کاهش هرچه بیشتر تحریم‌ها هستند در حالی که آمریکایی‌ها معتقدند برخی تحریم‌ها هیچ ارتباطی با پرونده توافق هسته‌ای برجام ندارند و بنابراین آنها بر جای خود باقی می‌مانند.

منابع دیپلماتیک قبلا به خبرنگار العربیه گفتند که آمریکایی‌ها تحریم‌ها علیه ایران را به 3 بخش تقسیم کرده و نرمش‌هایی درباره لغو تحریم‌ها از بخش نفت و بانک مرکزی ایران از خود نشان داده است.

گفتنی است که دور سوم مذاکرات وین، سه شنبه گذشته میان ایران، بریتانیا، چین، فرانسه، آلمان و روسیه برای دستیابی به توافق در راستای احیای برجام از سرگرفته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید