بایدن: برای مقابله با تهدیدهای ایران با متحدانمان همکاری می‌کنیم

رئیس جمهوری آمریکا: «آمریکا از نو به پا خاسته تا بحران‌ها را به فرصت‌هایی امید‌بخش تبدیل کند».

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، شامگاه چهارشنبه 28 آوریل 2021 به وقت محلی آمریکا، در اولین سخنرانی در برابر کنگره گفت که آمریکا برای مقابله با تهدیدهای ایران با متحدانشان همکاری تنگاتنگی خواهد داشت.

رئیس جمهوری آمریکا به مناسبت گذشت 100 روز از آغاز دوره ریاست خود در برابر کنگره، گفت که «برنامه‌های هسته‌ای ایران و کره شمالی تهدیدی جدی علیه امنیت آمریکا و امنیت جهان هستند. ما از نزدیک با متحدان خود همکاری تنگاتنگ خواهیم داشت تا از طریق دیپلماسی و بازدارندگی‌ قاطعانه به تهدید این دو کشور رسیدگی کنیم.»

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «آمریکا از نو به پا خاسته تا بحران‌ها را به فرصت‌هایی امید‌بخش تبدیل کند».

سخنرانی بادین  در کنگره

بایدن به مناسبت گذشت 100روز از آغاز دوره ریاست جمهوری‌اش، اظهار داشت: «گفتمان امروز در شرایطی استثنایی است..آمریکا مجددا حرکت خود را آغاز کرده و از پانخواهد نشست، آمریکا اکنون آماده است تا پس از 100 روز حرکت خود را از سرگیرد».

جو بایدن در بخش سیاست خارجی ضمن بیان این که «ایالات متحده خواهان جنگ با چین نیست»، در عین حال اما «از آمادگی برای دفاع از منافع آمریکایی در تمام زمینه‌ها» خبر داد.

او گفت: «طی رایزنی‌هایم با پرزیدنت شی (جین بینگ) به او اطلاع دادم که ما رقابت را تایید می‌کنیم» اما در مقابل «با اقدام‌های تجاری نادعادلانه می‌جنگیم» و «از حضور نظامی قوی در مناطق اقیانوس‌های هند و آرام محافظت کرده» و «از دفاع از حقوق بشر دست بر نخواهیم داشت».

واکسیناسیون

او همچنین گفت که او برای «تنش‌زایی» با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تلاش نمی‌کند.

بایدن در سطح داخلی به طرح اصلاح فراگیر ساختارهای پلیس در کشورش در ماه مه آینده اشاره کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش اقتصادی نیز به بسته‌های حمایتی چند تریلیون دلاری اختصاص یافته برای تولید و توزیع واکسن کرونا و واکسیناسیون و رونق بخشی به اقتصاد، اشتغال‌زایی، تجدید ساختارهای زیربنایی و حمایت از امور آموزش و جوانان و طبقه متوسط در کشورش نیز اشاره کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید