ارتش یمن حمله حوثی‌ها را در غرب مأرب ناکام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی حملات توپخانه‌ای ارتش یمن و حملات هوایی ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن خسارت‌های سنگینی به شبه‌نظامیان حوثی در جبهه صرواح در غرب استان مأرب وارد شد.

یگان‌های توپخانه‌ای ارتش یمن شامگاه چهارشنبه 28 آوریل 2021 تجمع‌های شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران را در جبهه صرواح در غرب استان مأرب این کشور هدف حمله قرار داده که منجر به کشته و مجروح شدن شماری از عناصر این گروه شبه‌نظامی شد.

بنا به اعلام مرکز اطلاع‌رسانی ارتش یمن در حمله جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن 2 خودرو زره‌پوش رزمی و 3 خودرو نظامی حامل نیروهای کمکی حوثی در جبهه صرواح منهدم شد که همه سرنشینان آن کشته شدند.

ارتش یمن در میادین جنگ در مارب
ارتش یمن در میادین جنگ در مارب

از سویی نیروهای ارتش یمن تاکید کردند که پیروزی‌های خود را در جبهه صرواح ادامه داده و شبه‌نظامیان حوثی را متحمل شکست‌های سنگینی کردند.

یک منبع نظامی یادآور شد که ارتش یمن چهارشنبه حمله شبه‌نظامیان حوثی در جبهه صرواح را در هم شکسته و پس از آن در پی ضد حمله ارتش و نبرد سنگین آن علیه حوثی‌ها ادامه یافت.

این منبع همچنین افزود که نبرد ارتش یمن در برابر حوثی‌ها بیش از 5 ساعت ادامه یافت و در پی آن شبه‌نظامیان حوثی شکست خورده و علاوه بر کشته و مجروح شدن دهها تن از عناصر حوثی خسارت‌های مادی بزرگی به این گروه شبه‌نظامی وارد شد.

ارتش یمن در مارب
ارتش یمن در مارب

به گفته این منبع یمنی شبه‌نظامیان حوثی شمار زیادی از عناصر خود را زیر پوشش آتش سنگین به خط مقدم جبهه فرستاده تا پیشروی‌هایی میدانی کسب کنند اما ارتش قاطعانه با آنها مقابله کرده و عناصر مهاجم حوثی را از پای درآورد.

علاوه بر آن جنگنده‌های ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن حملات هوایی سنگینی را علیه ادوات و استحکامات شبه‌نظامیان حوثی و مخازن سلاح و مهمات آنها در مناطق المشجح، الکساره و صرواح انجام داد و موفق شد همه آنها را به طور کامل منهدم کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید