پنتاگون: به حمایت از سعودی در برابر حملات فزاینده پایبندیم

از ماه ژانویه تاکنون 150 حمله علیه سعودی از سمت یمن انجام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جسیکا مک نولتی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، «پنتاگون» شامگاه سه‌شنبه 27 آوریل 2021 گفت که ایالات متحده به حمایت از پادشاهی عربی سعودی در برابر حملات فزاینده‌‌ای که این کشور را تهدید می‌کند، پایبند است.

اظهارات جسیکا مک نولتی، در توضیح گفته‌های جان کربی، دیگر سخنگوی پنتاگون است که سه‌شنبه پیش از این بیان شده بود.

جسیکا مک نولتی
جسیکا مک نولتی

مک نولتی گفت که «سعودی از سمت یمن و از سوی دیگر اماکن در منطقه در معرض تهدید است». او افزود:«از ماه ژانویه تاکنون 150 حمله (علیه سعودی) از سمت یمن انجام شده است که این در مقایسه با سال گذشته روندی صعودی را در تعداد حملات داشته است».

او همچنین تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا متعهد به ارائه کمک‌ به سعودی است تا توانمندی‌های دفاعی‌ این کشور را در برابر حملات فزاینده افزایش دهد.

سخنگوی پنتاگون توضیح داد که کمک‌های آمریکا به سعودی «اطلاعات درباره تهدیدها علیه خاک سعودی، هشدار زود هنگام در صورت وجود حملات احتمالی علیه خاک این کشور» را شامل می‌شود.

جان کربی
جان کربی

جان کربی، دیگر سخنگوی پنتاگون نیز سه‌شنبه در کنفرانسی مطبوعاتی و در واکنش به خبر انهدام یک قایق بمب‌گذاری شده در مقابل سواحل شهر «ینبع» سعودی، گفته بود که سعودی «همچنان در معرض تهدید است»، او اما در این‌باره جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

شایان ذکر است وزارت دفاع سعودی، سه‌شنبه از رهگیری و انهدام یک قایق بمب‌گذاری شده مجهز به سیستم کنترل از راه دور در دریای سرخ در مقابل سواحل شهر ینبع خبر داد و افزود که یگان‌های دریایی سعودی موفق شدند بر اساس قواعد درگیری قایق انفجاری را رصد و منهدم کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید