آثار شگفت‌انگیز شستن صورت با آب گازدار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آب‌های گازدار، سرشار از دی اکسید کربن هستند که به از بین بردن سلول‌های مرده و پاکسازی پوست کمک می‌کنند. این آب‌ها همچنین، به روند بازسازی سلول‌ها کمک کرده و دسترسی بافت‌های پوست به اکسیژن در گردش خون را تسهیل می‌کنند.

اگر هر روز صبح صورت خود را با ترکیبی از آب گازدار و آب ساده بشویید، متوجه خواهید شد که این روش در حفظ طراوت و درخشندگی پوست صورت شما در طول روز و همچنین بالا بردن توانایی پوست برای مقابله با عوامل بیرونی به ویژه درجه حرارت بالا تاثیر به‌سزایی دارد.

آیا آب‌های گازدار برای انواع پوست‌ها مناسب هستند؟

فرمول آب گازدار برای انواع پوست مناسب است. اگر پوست خشک و حساس دارید، توصیه می‌شود آب گازدار را با مقداری آب معدنی مخلوط کرده و صورت خود را بشویید. برای انجام این کار ابتدا 20 ثانیه نفس خود را در سینه حبس کنید. اگر پوست شما خشک و حساس است، این کار را به مدت 2 بار در هفته انجام دهید و در صورت داشتن پوست‌ طبیعی یا چرب‌، می‌توانید تا 4 بار در هفته صورت خود را با آب گازدار بشویید.

البته می‌توانید پارچه‌ای پنبه‌ای را با آب‌ گازدار مرطوب کرده و هفته‌ای یک یا دو بار به مدت 10 دقیقه مانند ماسک روی پوست خود قرار دهید یا کمی آب معدنی و آب گازدار را یک بطری اسپری بریزید و هر روز صبح به پوست اسپری کنید.

فواید شگفت‌انگیز آب‌های گازدار برای پوست صورت


• لایه‌برداری پوست به شکل ملایم و بهبودی بافت آن
• بسته شدن منافذ پوست و کاهش ترشحات سموم
• شادابی و رفع علائم خستگی روزانه
• تسهیل روند گردش خون در پوست که به تنفس پوست می‌انجامد و گونه‌ها رنگ صورتی و شادابتر به خود می‌گیرند.
• آب گازدار به سفت شدن پوست کمک کرده و از افتادگی آن جلوگیری می‌کند و خاصیت نرمی و ارتجاعی سلول‌های پوست و بافت‌های آن را حفظ می‌کند.
• آب گازدار به علت خاصیت تمیز کنندگی که دارند به از بین بردن جوش‌های سیاه رنگ کمک می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید