کریستیانو رونالدو فقط 6 گل با علی دایی فاصله دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

در ادامه دیدارهای شب اول از هفته‌ سوم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره اروپا، در گروه A پرتغال توانست با نتیجه ۳ بر یک از سد میزبان خود لوکزامبورگ عبور کند.

تیم ملی پرتغال که با گل جرسون رودریگوئس در دقیقه ۳۰ از میزبان خود عقب افتاده بود با گلزنی ستاره جوان خود دیوگو ژوتا در دومین دقیقه وقت‌های تلف شده نیمه اول بازی را به تساوی کشاند.

اما در نیمه دوم کریستیانو رونالدو فقط 6 دقیقه لازم داشت تا گل برتری پرتغال را به ثمر برساند، و حالا تنها 6 گل تا رسیدن به رکورد 109 گل علی دایی به عنوان بهترین گلزن تاریخ بازی‌ های ملی فاصله داشته باشد.

ژوائو پاولینیا، ستاره تیم اسپورتینگ لیسبون هم در دقیقه ۸۰ اولین گل ملی خود وسومین گل پرتغال را در این بازی به ثمر رساند تا با این پیروزی یاران رونالدو با هفت امتیاز وبا تفاضل گل بهتر نسبت به صربستان به صدر جدول صعود کنند.لوگزامبورگ هم با سه امتیاز در رتبه سوم باقی ماند، تیم های ایرلند وآذربایجان هم به ترتیب در رتبه های پنجم و ششم قرار دارند.

در گروه E بلژیک با ۸ گل بلاروس را در هم کوبید. باتشوایی (۱۴)، هانس واناکن (۱۷ و ۸۹)، لئاندرو توسار (۲۸ و ۷۵)، ژرمی دوکو (۴۲)، دنیس پرائه (۴۹) و کریستین بنتکه (۷۰) گل‌های بلژیک را در این بازی به ثمر رساندند تا شیطان سرخ با کسب دومین پیروزی خود هفت امتیازی شود وبه تنهایی در صدر جدول رده‌بندی قرار بگیرد.

در دیگر دیدار این گروه ولز توانست با تک گل دانیل جیمز (۷۷) مقابل جمهوری چک به پیروزی برسد، در این بازی پاتریک شیک در دقیقه ۴۸ از چک و کانر رابرتس در دقیقه ۷۷ از ولز از زمین اخراج شدند.

با این نتایج در جدول گروه E، پس از بلژیک، تیم‌های جمهوری چک با چهار امتیاز، ولز و بلاروس با سه امتیاز و استونی بدون امتیاز به ترتیب در رده‌های دوم تا پنجم قرار دارند.
در گروه G، تیم ملی هلند هم با نتیجه پرگل ۷ بر صفر میزبان خود جبل الطارق را شکست داد.استیون برگویس در دقیقه ۴۱، لوک دیونگ در دقیقه ۵۵، ممفیس دپای در دقایق ۶۱ و ۸۸، جورجینیو واینالدوم در دقیقه ۶۲، دونیل مالن در دقیقه ۶۴ و دونی فن‌دبیک در دقیقه ۸۵ گل‌های این بازی را برای هلند به ثمر رساندند.
در دیگر دیدارهای این گروه، ناکام بزرگ امشب ترکیه بود که با نتیجه عجیب ۳ بر ۳ مقابل لتونی تن به تساوی داد و در آخرین بازی این گروه تیم ملی نروژ با تک گل دقیقه ۳۵ آلکساندر سورلوث میزبانش مونته‌نگرو را شکست داد.

در جدول گروه G، ترکیه با هفت امتیاز همچنان صدرنشین است، هلند، مونته‌نگرو و نروژ هر سه با شش امتیاز و برحسب تفاضل گل به ترتیب در رده‌های دوم تا چهارم قرار دارند و تیم‌های لتونی با یک امتیاز و جبل‌الطارق بدون امتیاز رده‌های پنجم و ششم جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

اما در گروه H این رقابت‌ها، کرواسی موفق شد با نتیجه ۳ بر صفر میهمانش مالت را مغلوب کند. گل اول نائب قهرمان جهان را ایوان پرشیچ در دقیقه ۶۲ به ثمر رساند، لوکا مودریچ در دقیقه 76 از روی نقطه پنالتی و برکالو در دقیقه 90 برای کرواسی گلزنی کردند.

اما در مسابقه دوم این گروه تیم ملی اسلواکی با نتیجه ۲ بر یک روسیه را شکست داد. تیم ملی قبرص هم با یک گل مقابل میهمانش اسلوونی به پیروزی رسید. دیدارهای هفته سوم از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره اروپا امشب با ۱۵ دیدار به پایان می‌رسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید