ویدیو؛ بنر روسی باعث درگیری دو نماینده پارلمان اوکراین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک بنر حاوی تصویر پرچم روسیه باعث درگیری فیزیکی دو نماینده اوکراینی در جلسه روز جمعه 23 آوریل پارلمان منطقه‌ای استان «خیرسون» در جنوب این کشور شد.

به گزارش رسانه‌های محلی اوکراین، درگیری زمانی آغاز شد که «ایگور اوستینوف»، نماینده فراکسیون حزب «سکوی مخالفان - برای زندگی» در پارلمان، در حال نطق بود و «سرگئی خلان»، نماینده فراکسیون «همبستگی اروپا» و از طرفداران «پترو پوروشنکو»، رئیس جمهوری سابق به او نزدیک شد و سعی کرد بنر کاغذی که عبارت «اشغال» و تصویری از پرچم روسیه را داشت، به گردن نماینده در حال نطق آویزان کند.

این رفتار نماینده فراکسیون همبستگی با واکنش شدید نماینده در حال سخنرانی مواجه شد و مشاجره و درگیری فیزیکی رخ داد.

در این کلیپ ویدیویی، «اوستینوف» نماینده در حال نطق را نشان می‌دهد که چگونه نماینده‌ای که بنر به دست داشت را محکم به عقب هل می‌دهد و مشاجره لفظی شروع شد و به درگیری فیزیکی انجامید که با مداخله بقیه نمایندگان و دور کردن سرگئی خالان از نزدیک تریبون سخنرانی به درگیری خاتمه می‌دهند.

پس از مشاجره اوستینوف به نطق خود ادامه داد و گفت، چنین رفتاری برای یک نماینده غیر قابل قبول است.

احزاب ملی‌گرای اوکراین، حزب «سکوی مخالفان - برای زندگی» را به طرفداری از روسیه متهم می‌کنند.

ملی‌گرایان اوکراین همچنین روسیه را « اشغالگر» می‌دانند. آنها می‌گویند مسکو مناطقی از جنوب شرقی منطقه «دونباس» و شبه‌جزیره کریمه که پس از کودتای فوریه 2014 از کنترل کی‌یف خارج شده را به اشغال خود درآورده است.

روسیه در سال 2014، با برگزاری یک همه‌پرسی برای ساکنان جزیره کریمه، آن را به خاک روسیه ضمیمه کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید