واکنش باقری به حمله به نفتکش ایرانی: «جبهه مقاومت» پاسخ خواهد داد

باقری: اسرائیلی‌ها در خاک سوریه و در دریاها «شیطنت» می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در اولین واکنش به حمله شامگاه یکشنبه به یک نفتکش ایرانی در سواحل سوریه، محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، صبح یکشنبه تهدید کرد که «جبهه مقاومت» به اسرائیل پاسخ خواهد داد.

این تهدید یک روز پس از حمله پهپادی به یک نفتکش ایرانی در سواحل بانیاس سوریه در حالی بیان شده که به گفته «دیدبان حقوق بشر سوریه» در نتیجه این حمله دست‌کم 3 نفر کشته شدند.

به گزارش «ایسنا»، سرلشکر باقری، روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت که قطعاً اقدامات انجام شده چند روز اخیر و اقدامات آینده که منافع اسرائیلی‌ها را به خطر می‌اندازد، «آنها را سر عقل خواهد آورد و آینده جبهه مقاومت روشن است».

باقری تهدید کرده اسرائیلی‌ها «فکر می‌کنند می توانند به طور دائم خاک سوریه را هدف قرار دهند و در جاهای مختلف و در دریاها شیطنت کنند و پاسخ نگیرند».

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه درباره نحوه پاسخ به اسرائیل گفت: «چیزی درباره اقدام‌گر حوادث اعلام نمی کنیم و نمی دانیم چه کسی است». با این حال، باقری تاکید کرد «جبهه مقاومت» به اسرائیل « پاسخ اساسی» خواهد داد.

گفتنی است شبکه عرب‌زبان ایرانی «العالم» شامگاه شنبه گزارش داد که نفتکش هدف قرار گرفته شده یکی از سه‌ نفتکشی است که جدیدا وارد بندر نفتی بانیاس سوریه شده‌اند. این شبکه به نقل از منابع خود گفت دو پرتابه این نفتکش را هدف قرار داده‌اند که یکی از آنها به سطح کشتی و دیگری به جلوی آن برخورد کرده و آسیب‌هایی به آن وارد کرد.

برخی گزارش‌ها در ایران ادعا کردند این کشتی پرچم پاناما برافراشته بود و فقط نفت موجود در آن به ایران تعلق داشت.
در ماه‌های گذشته ایران و اسرائیل بارها کشتی‌های همدیگر را مورد هدف قرار دادند و تنش میان این دو کشور شکل جنگ دریایی به خود گرفته است.

حدود دو هفته پیش، کشتی «هایپریون ‌رای» تجاری متعلق به اسرائیل، در دریای عرب مورد حمله قرار گرفت. شبکه 12 تلویزیون اسرائیل به نقل از مقاماتی که اسامی آنها ذکر نشد، ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کرد. این حمله دو روز پس از انفجار تاسیسات هسته‌ای نطنز و تهدید ایران به انتقام‌گیری از اسرائیل، صورت گرفت.

قبل از آن، در 6 آوریل 2021 یک کشتی ایرانی وابسته به سپاه پاسداران به نام «ساویز» كه در عمليات جاسوسى و رساندن اسحله و تجهيزات به حوثی‌های یمن نقش اساسی دارد، در دریای سرخ مورد حمله قرار گرفت. روزنامه «نیویورک تایمز» در این باره نوشت که این حمله توسط کماندوهای اسرائیلی و با مین چسبان صورت گرفت و خسارت زیادی به کشتی ساویز وارد کرد.

در ماه مارس گذشته هم یک کشتی باری ایرانی به نام «شهرکرد» در نزدیکی سواحل لاذقیه در آب‌های مدیترانه مورد هدف قرار گرفت که یکی از 12 کشتی ایرانی بود که به گزارش روزنامه وال‌ستریت ژورنال، در 3 سال گذشته از سوی اسرائیل مورد حمله قرار گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید