پیش‌روی ارتش ترکیه تا عمق 9 کیلومتری خاک عراق

رسانه‌های کرد: ارتش ترکیه چندین پست جدید نظامی را استان دهوک عراق ایجاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ترکیه عملیات زمینی تازه‌ای را علیه «حزب کارگران کردستان» در منطقه متنیا در شمال عراق آغاز کرده و تا عمق 9 کیلومتری خاک این کشور پیش‌روی کرد.

به گزارش رسانه‌های کرد، نیروهای ویژه ارتش ترکیه در این عملیات تا 9 کیلومتر در عمق خاک عراق پیش‌روی کرده و پست‌های نظامی تازه‌ای را در استان دهوک ایجاد کردند. همچنین عملیات پشتیبانی نیز از سوی نیروی هوایی ترکیه بر فراز آسمان این منطقه در جستجوی عناصر مسلح وابسته به «حزب کارگران کردستان» به مورد اجرا درآمد.

رسانه‌های ترکیه اعلام داشتند که «نیروهای ویژه ترکیه با استفاده از بالگرد در این منطقه فرود آمده و مواضع عناصر حزب کارگران کردستان را هدف حملات خود قرار دادند.

نیروهای ترکیه هر از چندگاه عملیات مشابهی را در شمال عراق در پیگرد عناصر «حزب کارگران کردستان» به اجرا در می‌آورند که از سوی ترکیه به عنوان «سازمانی تروریستی» قلمداد شده است.

نیروهای ترکیه در پاره‌ای از مناطق شمال عراق بر اساس توافق‌های امضا شده با طرف عراقی در سال 1995، به شکلی دائمی حضور دارند.

گزارش‌های خبری ترکیه از فرود یگان‌های نیروهای ویژه ارتش ترکیه در این منطقه با برخورداری از پوشش جنگنده‌های «اف-16»، پهپادها، بالگردها و توپخانه خبر داد.

بر اساس این گزارش‌ها، مواضع این حزب درمتینا و مناطق اطراف آن از جمله قارا، قندیل، افاسین، باسیان و الزاب هدف عملیات نیروهای ترکیه قرار گرفت.

رسانه‌های کرد تاکید کردند که ارتش ترکیه، عملیات فرود نیرو در متینا را شب گذشته به مورد اجرا گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید