وزیر خارجه یمن: حوثی‌ها ابزار دست ایران در بی‌ثبات کردن منطقه هستند

آمریکا: حوثی‌ها باید به حمله به استان مأرب پایان دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

احمد بن مبارک، وزیر خارجه یمن، تنش‌آفرینی‌های شبه‌نظامیان حوثی را نشانه سرسپردگی‌ آنها به رژیم ایران دانست و گفت ایران از شبه‌نظامیان حوثی‌ به عنوان ابزاری برای بی‌ثبات کردن یمن و منطقه استفاده می‌کند.

احمد بن مبارک، روز جمعه 23 آوریل 2021، در گفتگویی تلفنی با کریستوفر هنزل، سفیر ایالات متحده آمریکا در یمن، ادامه تنش‌آفرینی‌های شبه‌نظامیان حوثی کودتاگر در استان مأرب یمن را دارای پیامی آشکار و نشانه آن دانست که حوثی‌ها با بی‌اعتنایی در تحقق هر پیشرفتی در روند صلح جدی نیستند.

از سویی سفیر آمریکا ادامه تنش‌زایی‌های نظامی حوثی‌ها در مأرب را «تهدیدی علیه روند کنونی صلح عنوان کرد» و بر پایبندی ایالات متحده آمریکا به ادامه تلاش‌ها برای حمایتاز روند صلح و پایان دادن به جنگ در یمن، تاکید کرد.

اردوگاه آورگان در مأرباردوگاه آورگان در مأرب
اردوگاه آورگان در مأرباردوگاه آورگان در مأرب

آمریکا: حوثی‌ها باید به حمله به استان مأرب پایان دهند

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، شامگاه جمعه بر ضرورت توقف جنگ در استان مأرب یمن تاکید کرد.

جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت:«به حمله حوثی‌ها به مأرب باید پایان داده شود، ادامه تنش‌زایی حوثی‌ها در مأرب که یک میلیون نفر در آن نیاز مبرم به کمک‌های انسانی دارند، پیامدهای وخیمی به همراه دارد».

از سویی تیموتی لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن، تنش‌آفرینی‌های شبه‌نظامیان حوثی در استان مأرب یمن و تاثیرات انسانی آن را با هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل مورد بررسی قرار داد.

حمله توپخانه‌ای حوثی‌ها علیه روستاهای غرب یمن

شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران جمعه و در ادامه جنایت‌هایشان علیه غیرنظامیان و نقض‌ مکرر آتش‌بس بین‌المللی، حملات توپخانه‌ای خود را علیه روستاهای الدریهمی در جنوب الحدیده در غرب یمن از سر گرفتند‌.

به گفته منابع محلی، شبه‌نظامیان حوثی مناطق مسکونی و مزارع را در روستای القبضه در جنوب غرب یمن هدف حملات توپخانه‌ای قرار دادند.
این حمله توپخانه‌ای چند ساعت پس از آن صورت گرفت که شبه‌نظامیان حوثی با سلاح‌های تیربار شهرستان حیس در جنوب الحدیده را هدف قرار دادند.

انهدام خودروهای نظامی و دو پهپاد انفجاری حوثی در مأرب

از سویی دیگر ارتش یمن جمعه اعلام کرد که دو پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی‌ها را هنگام نزدیک شدن آنها به جبهه المشجح در غرب استان مأرب سرنگون کرده است.

به گفته ستاد اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن، نیروهای ارتش این کشور نبرد سنگینی را علیه شبه‌نظامیان حوثی در دو جبهه المشجح و الکساره در غرب مأرب انجام داده و موفق بهانهدام 5 خودرو زرهی و 3 خودرو نظامی حامل سلاح و مهمات شدند.

این ستاد همچنین اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در درگیری با نیروهای ارتش و مقاومت مردمی یمن که از پوشش هوایی جنگنده‌های ائتلاف برخوردار بودند، متحمل تلفات جانی و خسارت‌های مادی سنگینی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید