سلسله افشاگری‌های احمدی نژاد: انتخابات نمایشی است، بیت رهبری مسبب همه‌گیری کرونا بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران و عضو کنونی مجمع تشخیص مصلحت نظام این کشور، در ادامه افشاگری‌های اخیرش ضمن اشاره به سوءاستفاده بخش اصلی قدرت از بحران کرونا، تصریح کرد که پازل انتخابات چیده شده و رئیس جمهوری کشور از قبل مشخص است.

احمدی‌نژاد که این روزها در قامت منتقد جریان اصلی قدرت در ایران ظاهر می‌شود پنج‌شنبه 2 اردیبهشت در اردبیل به صراحت از «نمایشی بودن» انتخابات و برنامه‌ریزی برای درآوردن «شخصی خاص» از صندوق سخن گفت و اظهار داشت: «گروه مقابل یک برنامه یا پازل برای کشور دارد. یک قطعه اصلی آن پازل ، فرد خاصی است که می‌خواهند او را به هر قیمت از صندوق بیرون بیاورند، ولو آنکه مردم ده بار هم به او رای نداده باشند.»

Advertisement

رئیس جمهوری سابق ایران با اشاره ضمنی به نقش «بیت رهبر» در رابطه با گسترش همه‌گیری کرونا، نهادهای وابسته به رهبری را در سوءاستفاده از شرایط کرونایی برای پوشش ضعف‌های عمده کشور متهم کرد و گفت: «آنها می‌گویند فرصت خوبی است. آمار کرونا که بالا می‌رود، انتخابات را برگزار می‌کنیم و نارضایتی و عدم مشارکت مردم دیگر دیده نمی‌شود و خواهیم گفت خیلی خوب و قابل قبول است.»

او با بیان این که نهادهای قدرت زیر نظر رهبر حتی از حضور «رئیسی»، رئیس کنونی قوه قضائیه در انتخابات ممانعت خواهند کرد تا نامزد اصلی خود را از صندق بیرون بکشند، تصریح کرد: «افراد را کنار می‌گذارند تا آن فرد خاص رای بیاورد. اینها می‌خواهند که انتخابات زود برگزار شود تا در همین فضای کرونا کارشان را انجام دهند.»

احمدی‌نژاد با اشاره به این که برخی می‌خواهند انتخابات به بهانه کرونا به تاخیر بیفتد و برخی دیگر مایل هستند در شرایط کنونی حضورحداقلی مردم را به کرونا ربط بدهند، ابراز داشت: «دو طرف در بالا بردن جو کرونا و تحت فشار قراردادن مردم شریک هستند و هر کدام سهم خودش را می‌برد و هر دو در کنار گذاشتن مردم شریکند.»

احمدی‌نژاد و بازی در نقش اپوزیسیون

محمود احمدی‌نژاد که هشت سال (1392-1384) رئیس جمهوری ایران بود و در دوران او یکی از بزرگترین و خونین‌ترین اعتراضات اجتماعی تاریخ جمهوری اسلامی نسبت به نتایج انتخابات سال 88 روی داد، هم‌اکنون به منتقد وضع موجود تبدیل شده و ساختار اصلی قدرت یعنی «بیت رهبر» جمهوری اسلامی را آماج گزنده‌ترین انتقادات قرار می‌دهد.
در چارچوب این نقش جدید، رئیس جمهوری سابق ایران با تاکید بر حاکمیت یک اقلیت دویست سیصد نفره بر کشور و این که اینها «پدرملت را در آورده‌اند»، مدعی «خرید جزیره» از سوی مسئولان جمهوری اسلامی برای فرار از «جوشیدن خشم ملت» شده بود.
پیشتر احمدی‌نژاد در اظهاراتی ضمن متهم‌ کردن دستگاه‌های اطلاعاتی به کشتار مردم ایران، از بی‌کفایتی نهادهای امنیتی در رابطه با انفجار نطنز و حیف‌ومیل هزاران میلیارد تومان توسط آنها نیز انتقاد کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید