داروی جدید براى درمان سرطان پروستات

این دارو می‌تواند عملکرد طبیعی جنسی مردان را بازیابی کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پژوهشگران موفق به کشف داروی جدیدی شده‌اند که می‌تواند به درمان سرطان پروستات و مشکل نغوظ در مردان کمک کند.

روزنامه بریتانیایی «دیلی میل»، روز دوشنبه 19 آوریل گزارشی درباره داروی آزمایشی جدیدی که برای درمان بیماران مبتلا به سرطان پروستات ساخته شده است، منتشر کرد.

در این گزارش آمده است که دانشمندان با پاشیدن نوعی اسپری ژل بر روی عصب‌های آسیب دیده پروستات به رشد مجدد آنها کمک و فعالیت نعوظ را دوباره به مردان باز می‌گردانند.

این روزنامه نوشت، دانشمندان در آزمایشی روی موش‌ها موفق شدند با خنثی کردن ژنی که باعث کند شدن سرعت ترمیم سلول‌های آسیب دیده می‌شود، جریان طبیعی خون در آلت تناسلی موش‌ها را دوباره فعال کنند. این درمان پس از یک ماه نتیجه داد. دانشمندان معتقدند، که این دارو ممکن است برای بهبود وضعیت نعوظ در مردان از طریق قرص‌هایی مانند ویاگرا پاسخ دهد.

دانشمندان گفتند، که یک داروی تجربی برای رشد عصب می‌تواند انقلابی در زندگی جنسی بیماران مبتلا به سرطان پروستات ایجاد کند، هزاران مرد مبتلا به این بیماری برای درمان ریشه‌ای مجبور می‌شدند که پروتستات را به کلی بردارند که این عمل می‌تواند به عصب‌های کنترل کننده جریان خون در آلت تناسلی آسیب برساند و بیماران را حتی با مصرف ویاگرا با ناتوانی جنسی روبرو کند.

محققان معتقدند با موفقیت این آزمایش بر موش‌ها، امید بازیابی توانایی جنسی برای بیماران سرطان پروستات را زنده کرده است.

به گفته یک تیم متخصص در نیویورک، تحقیق روی موش‌هایی که آسیب عصبی مشابهی داشتند نشان داد که یک ژن فعال باعث کاهش توانایی بدن در بهبودی عصب‌های آسیب دیده می‌شود، با خنثی کردن این ژن به وسیله دارویی مانند اسپری، عصب‌های مسئول جریان خون به آلت تناسلی ترمیم شده و توانایی نعوظ باز می‌گردد.

این تحقیق انجام شده روی موش‌ها، نشان داد که داروها می‌توانند به طور قابل توجهی عملکرد طبیعی جنسی مردان را بازیابی کنند، هرچند این دارو هنوز بر انسان آزمایش نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید